Mon, August 31, 2015

Vienna Woods

NVSL Teams

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2015 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
15.55
Lukas c Wuhrer
LP
Girls 8&U 25 Free
15.67
Emma Redman
SHR
Boys 9-10 50 Free
30.17
James T Ewing
T
Girls 9-10 50 Free
30.35
Victoria Valko
ML
Boys 11-12 50 Free
26.48
Jack McCarthy
CCH
Girls 11-12 50 Free
27.97
Sarah Sheridan
VAC
Boys 13-14 50 Free
24.89
Peter Makin
F
Girls 13-14 50 Free
26.81
Katie Mack
HTM
Boys 15-18 50 Free
23.58
Ryan O Baker
O
23.58
Andrew H Seliskar
ML
Girls 15-18 50 Free
27.09
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Back
19.24
Thomas D Duncan
ML
Girls 8&U 25 Back
18.69
Emma Redman
SHR
Boys 9-10 50 Back
34.22
James T Ewing
T
Girls 9-10 50 Back
34.16
Courtney Watts
HS
Boys 11-12 50 Back
29.67
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 50 Back
31.44
Darby Emilie Galbraith
VAC
Boys 13-14 50 Back
27.28
Max Cruz
HRA
Girls 13-14 50 Back
30.86
Elise Mozeleski
SS
Boys 15-18 50 Back
26.16
Ryan O Baker
O
Girls 15-18 50 Back
30.09
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
20.48
Evan M Ingraham
O
Girls 8&U 25 Breast
20.89
Maggie O'Shaughnessy
HS
Boys 9-10 50 Breast
41.59
Sean Conley
DR
Girls 9-10 50 Breast
39.98
Angela Cai
SS2
Boys 11-12 50 Breast
35.12
Frederick H DeWeese
SR
Girls 11-12 50 Breast
35.12
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 13-14 50 Breast
32.33
Ian Cobb
HTM
Girls 13-14 50 Breast
34.4
Alina Jones
M
Boys 15-18 50 Breast
28.84
Ben Gorski
DT
Girls 15-18 50 Breast
33.07
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.34
Lukas c Wuhrer
LP
Girls 8&U 25 Fly
17.21
Maggie O'Shaughnessy
HS
Boys 9-10 25 Fly
15.65
Aidan Petretich
HM
Girls 9-10 25 Fly
15.07
Mia B Foulk
FMW
Boys 11-12 50 Fly
29.97
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 50 Fly
30.75
Elizabeth Kuhlkin
LE
Boys 13-14 50 Fly
26.97
Max Cruz
HRA
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Lauren Young
PT
Boys 15-18 50 Fly
25.5
James Murphy
LRR
Girls 15-18 50 Fly
28.06
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:20.58
Sean Conley
DR
Girls 9-10 100 IM
1:31.54
Jocelyn Pham
RFD
Boys 11-12 100 IM
1:06.47
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 100 IM
1:10.17
Allison M Martin
HS
Boys 13-14 100 IM
1:01.46
Ian Vollmer
F
Girls 13-14 100 IM
1:03.70
Katie Mack
HTM
Boys 15-18 100 IM
58.76
James Murphy
LRR
Girls 15-18 100 IM
1:06.19
Suzanne D Dolan
O
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:51.17
DJ D Leiss
James T Ewing
Charles L Moore
Carter A Flint
T
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.10
Evan M Ingraham
Matthew Y Aslaksen
Rory J McNamara
William D Weber
O
Girls 8&U 100 Free Relay
1:14.21
Aida H Young
Abigail D Litterst
Milena K West
Michayla L Eisenberg
O
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:56.80
Dora M Wu
Victoria Valko
Olivia J Gore
Isabella K Rongione
ML
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.59
Stefan A Jafari
James T Ewing
Emanuel L Rouvelas
Isaac M Bell
T
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:05.77
Courtney Watts
Hanna Y Boughanem
Maria G Alvarado
Bridget E O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 100 Medley Relay
1:01.26
John Schaefer
Jeff Gerber
Nicholas Parker
Aaron G Slabaugh
WC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.21
Samantha T Gonzalez
Dora M Wu
Olivia G Brower
Skylar M Tennant
ML
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.74
Ian Vollmer
Peter Makin
Kent Codding
PJ D'Alessandro
F
Girls 13-14 100 Medley Relay
59.89
Maddie C Heilbrun
Shine S Peng
Kelly A Derasmo
Kyrsten E Davis
CP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.16
Christopher D Murphy
Ryan G Lucas
Andrew H Seliskar
Timothy Y Wu
ML
1:48.16
Grant G DeWitt
Sam T Gollob
Jaya D Kambhampaty
Christopher t Outlaw
CB
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:01.09
Allison Wells
Christin Swanepoel Stevens
Allison Goldblatt
Robyn Dryer
OH
 
ADDRESS
Plum and Harmony Drive SW
Vienna, VA 22182

DIRECTIONS
Click on above link and enter starting address