Sat, October 25, 2014

Pinecrest

NVSL Teams

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2014 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.31
Charles Beamon
VR
Girls 8&U 25 Free
15.81
Courtney Watts
HS
Boys 9-10 50 Free
29.38
Johnny Bradshaw
HSC
Girls 9-10 50 Free
31.09
Emily Suris
R
Boys 11-12 50 Free
26.49
Andrew Jones
WG
Girls 11-12 50 Free
28.83
Madelyn Donohoe
WC
Boys 13-14 50 Free
24.03
Thomas J Hallock
FMW
Girls 13-14 50 Free
26.75
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 15-18 50 Free
22.6
Paul O'Hara
HM
Girls 15-18 50 Free
26.5
Hannah Baker
CSC
Boys 8&U 25 Back
18.55
John Paul G Gonsalves
KG
Girls 8&U 25 Back
17.7
Courtney Watts
HS
Boys 9-10 50 Back
33.37
Johnny Bradshaw
HSC
Girls 9-10 50 Back
36.13
Hanani C Dona
WW
Boys 11-12 50 Back
30.78
Peter Makin
F
Girls 11-12 50 Back
31.34
Elise Mozeleski
SS
Boys 13-14 50 Back
27.31
Jaya D Kambhampaty
CB
Girls 13-14 50 Back
31.08
Haley Bergthold
WC
Boys 15-18 50 Back
25.89
Ryan O Baker
O
Girls 15-18 50 Back
28.49
Janet Hu
MW
Boys 8&U 25 Breast
21.66
William D Savarese
HTM
Girls 8&U 25 Breast
21.68
Emerson Wilson
OAK
Boys 9-10 50 Breast
37.36
Johnny Bradshaw
HSC
Girls 9-10 50 Breast
40.02
Jenelle Chollette
FH
Boys 11-12 50 Breast
34.21
Adi F Kambhampaty
CB
Girls 11-12 50 Breast
36.89
Ann Tuttle
HM
Boys 13-14 50 Breast
30.96
Sam T Gollob
CB
Girls 13-14 50 Breast
32.97
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 15-18 50 Breast
29.28
Ben Gorski
DT
Girls 15-18 50 Breast
33.79
MJ Ulrich
ML
Boys 8&U 25 Fly
17.62
Ryan Bradshaw
HSC
Girls 8&U 25 Fly
16.97
Angelina Sagaow
VA
Boys 9-10 25 Fly
14.36
Johnny Bradshaw
HSC
Girls 9-10 25 Fly
15.53
Skylar L Sunderhauf
HS
Boys 11-12 50 Fly
28.53
Max Cruz
HRA
Girls 11-12 50 Fly
31.25
Megan Jungers
GF
Boys 13-14 50 Fly
26.98
Tyler E Ellis
PC
Girls 13-14 50 Fly
28.11
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 15-18 50 Fly
23.9
Andrew H Seliskar
ML
Girls 15-18 50 Fly
27.3
Janet Hu
MW
Boys 9-10 100 IM
1:12.84
Johnny Bradshaw
HSC
Girls 9-10 100 IM
1:19.81
Margaret Shi
CH
Boys 11-12 100 IM
1:05.92
Peter Makin
F
Girls 11-12 100 IM
1:12.06
Elise Mozeleski
SS
Boys 13-14 100 IM
1:04.38
John Orsa
FS
Girls 13-14 100 IM
1:05.79
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 15-18 100 IM
54.85
Andrew H Seliskar
ML
Girls 15-18 100 IM
1:04.82
Hannah Baker
CSC
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:49.74
Peter Makin
Justin Singletary
PJ D'Alessandro
Bryan Lutz
F
Boys 8&U 100 Free Relay
1:12.59
Christopher J Kinsella
William D Weber
James O Greenwood
Shane W Sleighter
O
Girls 8&U 100 Free Relay
1:10.35
Patricia M Leonard
Josie Gieseman
Brooke E Thomas
Catherine L Hughes
T
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:57.69
Leaya Ma
Ruby Fan Chiang
Samantha Monnig
Janet Hu
MW
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:11.09
Justin Singletary
Justin Connors
Christopher Dobrydney
Graham Evers
F
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:10.31
Alexandra Dicks
Regan Hau
Lauren Brown
Katharine Frothingham
HTM
Boys 11-12 100 Medley Relay
1:00.67
Ollie R Bernasek
Pierce W Casper
Adi F Kambhampaty
Nicholas A Spicer
CB
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:02.27
Haley M Seaward
Carrie J Morrison
Maria E McGovern
Jenny Y Li
HV
Boys 13-14 100 Medley Relay
53.76
Grant G DeWitt
Sam T Gollob
Thomas a Outlaw
Jaya D Kambhampaty
CB
Girls 13-14 100 Medley Relay
58.43
Isabella C Lee
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Lindsey A Bowers
O
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.42
Christopher D Murphy
Timothy Y Wu
Andrew H Seliskar
Daniel E Mittel
ML
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:04.40
Allison Wells
Christin Swanepoel Stevens
Robyn Dryer
Casey Boyer
OH
 
ADDRESS
12515 Pinecrest Road
Herndon, VA 20171