Sun, August 30, 2015

Holmes Run Acres

NVSL Teams

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2015 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
15.55
Lukas c Wuhrer
LP
Girls 8&U 25 Free
15.67
Emma Redman
SHR
Boys 9-10 50 Free
30.17
James T Ewing
T
Girls 9-10 50 Free
30.35
Victoria Valko
ML
Boys 11-12 50 Free
26.48
Jack McCarthy
CCH
Girls 11-12 50 Free
27.97
Sarah Sheridan
VAC
Boys 13-14 50 Free
24.89
Peter Makin
F
Girls 13-14 50 Free
26.81
Katie Mack
HTM
Boys 15-18 50 Free
23.58
Ryan O Baker
O
23.58
Andrew H Seliskar
ML
Girls 15-18 50 Free
27.09
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Back
19.24
Thomas D Duncan
ML
Girls 8&U 25 Back
18.69
Emma Redman
SHR
Boys 9-10 50 Back
34.22
James T Ewing
T
Girls 9-10 50 Back
34.16
Courtney Watts
HS
Boys 11-12 50 Back
29.67
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 50 Back
31.44
Darby Emilie Galbraith
VAC
Boys 13-14 50 Back
27.28
Max Cruz
HRA
Girls 13-14 50 Back
30.86
Elise Mozeleski
SS
Boys 15-18 50 Back
26.16
Ryan O Baker
O
Girls 15-18 50 Back
30.09
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
20.48
Evan M Ingraham
O
Girls 8&U 25 Breast
20.89
Maggie O'Shaughnessy
HS
Boys 9-10 50 Breast
41.59
Sean Conley
DR
Girls 9-10 50 Breast
39.98
Angela Cai
SS2
Boys 11-12 50 Breast
35.12
Frederick H DeWeese
SR
Girls 11-12 50 Breast
35.12
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 13-14 50 Breast
32.33
Ian Cobb
HTM
Girls 13-14 50 Breast
34.4
Alina Jones
M
Boys 15-18 50 Breast
28.84
Ben Gorski
DT
Girls 15-18 50 Breast
33.07
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.34
Lukas c Wuhrer
LP
Girls 8&U 25 Fly
17.21
Maggie O'Shaughnessy
HS
Boys 9-10 25 Fly
15.65
Aidan Petretich
HM
Girls 9-10 25 Fly
15.07
Mia B Foulk
FMW
Boys 11-12 50 Fly
29.97
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 50 Fly
30.75
Elizabeth Kuhlkin
LE
Boys 13-14 50 Fly
26.97
Max Cruz
HRA
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Lauren Young
PT
Boys 15-18 50 Fly
25.5
James Murphy
LRR
Girls 15-18 50 Fly
28.06
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:20.58
Sean Conley
DR
Girls 9-10 100 IM
1:31.54
Jocelyn Pham
RFD
Boys 11-12 100 IM
1:06.47
Anthony C Grimm
FO
Girls 11-12 100 IM
1:10.17
Allison M Martin
HS
Boys 13-14 100 IM
1:01.46
Ian Vollmer
F
Girls 13-14 100 IM
1:03.70
Katie Mack
HTM
Boys 15-18 100 IM
58.76
James Murphy
LRR
Girls 15-18 100 IM
1:06.19
Suzanne D Dolan
O
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:51.17
DJ D Leiss
James T Ewing
Charles L Moore
Carter A Flint
T
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.10
Evan M Ingraham
Matthew Y Aslaksen
Rory J McNamara
William D Weber
O
Girls 8&U 100 Free Relay
1:14.21
Aida H Young
Abigail D Litterst
Milena K West
Michayla L Eisenberg
O
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:56.80
Dora M Wu
Victoria Valko
Olivia J Gore
Isabella K Rongione
ML
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.59
Stefan A Jafari
James T Ewing
Emanuel L Rouvelas
Isaac M Bell
T
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:05.77
Courtney Watts
Hanna Y Boughanem
Maria G Alvarado
Bridget E O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 100 Medley Relay
1:01.26
John Schaefer
Jeff Gerber
Nicholas Parker
Aaron G Slabaugh
WC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.21
Samantha T Gonzalez
Dora M Wu
Olivia G Brower
Skylar M Tennant
ML
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.74
Ian Vollmer
Peter Makin
Kent Codding
PJ D'Alessandro
F
Girls 13-14 100 Medley Relay
59.89
Maddie C Heilbrun
Shine S Peng
Kelly A Derasmo
Kyrsten E Davis
CP
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:48.16
Christopher D Murphy
Ryan G Lucas
Andrew H Seliskar
Timothy Y Wu
ML
1:48.16
Grant G DeWitt
Sam T Gollob
Jaya D Kambhampaty
Christopher t Outlaw
CB
Girls 15-18 200 Medley Relay
2:01.09
Allison Wells
Christin Swanepoel Stevens
Allison Goldblatt
Robyn Dryer
OH
 
ADDRESS
3451 Gallows Road
Falls Church, VA 22042

DIRECTIONS
We are located on the north side of Gallows Road,halfway between the beltway and the intersection of Annandale Road and Hummer Road.