Sat, August 8, 2020

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.54
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.83
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.68
Ryan G Flickinger
HSC
Girls 8&U 25 Back
18.94
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 50 Back
34.67
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.28
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.91
Luke Campet
SS
Girls 8&U 25 Fly
16.98
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.71
Caroline R DeLuca
PH
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:13.90
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
Mount Vernon Park at Langley

Date:
July 22, 2017
Location:
Langley
Course:
25 Meters
Scores:
249.0
Langley
171.0
Mount Vernon Park
 
Boys Free 25M 8&U
1.
17.06
L
Fernando J Meza
2.
17.24
L
Luca H Sanchez
3.
19.10
MVP
Samuel C Bruce
4.
21.71
MVP
Evan Z Prible
5.
22.49
L
John W Alms
6.
23.96
MVP
Maxwell J Kelch
 
Boys Free 50M 9-10
1.
34.70
MVP
Tyler M Swartz
2.
35.52
L
Colin L Walter
3.
35.65
L
Evan C Poulos
4.
35.86
L
Wilson Buttz
5.
38.83
MVP
George S Schulte
6.
40.12
MVP
Gavin T Moore
 
Boys Free 50M 11-12
1.
29.33
MVP
Donovan R Kovalsky
2.
30.78
L
Luke Watson
3.
33.18
L
Collin R Troy
4.
34.64
MVP
Jack A Dupuis
5.
37.56
L
Dale K Crittenberger
6.
39.71
MVP
William M Mochel
 
Boys Free 50M 13-14
1.
26.53
MVP
Clark C Bayer
2.
27.97
MVP
Andrew Baker
3.
29.06
MVP
Tj Heck
4.
29.44
L
Benjamin Scott
5.
30.28
L
Ryan Dix
6.
32.16
L
Dillon Proxmire
 
Boys Free 50M 15-18
1.
25.31
L
Duncan C Proxmire
2.
26.48
L
Nicholas Woltman
3.
26.77
L
Sebastian Scott
4.
26.88
MVP
Cole R Miller
5.
29.39
MVP
Liam M Orr
6.
29.72
MVP
Ian Baker
 
Boys Back 25M 8&U
1.
22.44
L
Cole T Deringer
2.
23.27
L
Sandro K Thornton
3.
23.68
L
John W Alms
4.
23.97
MVP
Samuel C Bruce
5.
27.52
MVP
Noah Litonjua
6.
31.53
MVP
Evan Z Prible
 
Boys Back 50M 9-10
1.
40.34
L
Colin L Walter
2.
41.94
MVP
Matthew J Makin
3.
42.40
MVP
Alexander M North
4.
42.97
L
John N Deringer
5.
44.16
MVP
George S Schulte
6.
45.35
L
Alejandro A Wick
 
Boys Back 50M 11-12
1.
36.71
MVP
James M Piland
2.
39.33
L
Collin R Troy
3.
40.19
L
Brady C Quinn
4.
42.48
L
Ryan T Jones
5.
47.78
MVP
Dylan T Moore
 
Boys Back 50M 13-14
1.
32.14
MVP
Clark C Bayer
2.
33.01
L
Sebastian Silvestro
3.
34.41
MVP
Andrei J Zaitsev
4.
36.14
L
Danny R Quinn
5.
36.52
L
Matthew P Buchanan
6.
36.90
MVP
Kenneth K Krogh
 
Boys Back 50M 15-18
1.
30.90
L
Nithin Bagal
2.
31.23
L
Sebastian Scott
3.
31.68
MVP
Cameron R Morey
4.
33.21
L
Nate Buchanan
5.
35.58
MVP
Liam M Orr
6.
37.38
MVP
Carl A Questad
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
23.57
L
Fernando J Meza
2.
27.40
MVP
Anthony J Sarro
3.
27.53
L
Sandro K Thornton
4.
29.58
L
Tobias Lee-Truesdell
5.
33.16
MVP
Cooper H Swartz
6.
33.63
MVP
Jack Beardsley
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
44.45
L
Evan C Poulos
2.
46.07
MVP
Alexander M North
3.
49.68
L
Beckett Collins
4.
50.17
L
Ethan N Ramchand
5.
55.31
MVP
Shaan S Nagda
6.
1:07.33
MVP
William G Milito
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
40.95
MVP
Donovan R Kovalsky
2.
41.32
L
Roberto J Wick
3.
42.34
MVP
Jack A Klopson
4.
43.25
L
Dale K Crittenberger
5.
45.35
L
Ryan T Jones
6.
45.51
MVP
Jack A Dupuis
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
34.94
L
Benjamin Scott
2.
37.77
MVP
Tj Heck
3.
39.33
MVP
Charlie F Ruppe
4.
39.93
L
Michael C Wall
5.
40.68
L
Danny R Quinn
6.
41.59
MVP
Parker D Blondin
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
34.88
L
Jacob D Smith
2.
35.30
L
Nate Buchanan
3.
36.19
L
Derek W Proxmire
4.
37.06
MVP
Brian M Mcnamara
5.
38.39
MVP
Tres R Greszler
6.
39.87
MVP
Ian Baker
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
18.80
L
Luca H Sanchez
2.
22.46
L
Cole T Deringer
3.
27.33
MVP
Noah Litonjua
4.
29.48
MVP
Anthony J Sarro
5.
29.84
MVP
Cooper H Swartz
6.
30.35
L
Zachary Spiller
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
17.13
MVP
Matthew J Makin
2.
17.62
L
Beckett Collins
3.
17.71
MVP
Tyler M Swartz
4.
18.45
L
Noah Golesorkhi
5.
18.82
L
Wilson Buttz
6.
19.84
MVP
Gavin T Moore
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
34.02
L
Luke Watson
2.
34.83
MVP
James M Piland
3.
37.60
L
Roberto J Wick
4.
38.77
MVP
Jack A Klopson
5.
43.97
L
Brady C Quinn
6.
47.94
MVP
Dylan T Moore
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
31.58
MVP
Andrew Baker
2.
32.46
L
Sebastian Silvestro
3.
32.78
L
Ryan Dix
4.
33.26
MVP
Charles A Bradburn
5.
35.43
L
Matthew P Buchanan
6.
39.55
MVP
Charlie F Ruppe
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
27.33
L
Duncan C Proxmire
2.
29.00
L
Nithin Bagal
3.
29.70
L
Nicholas Woltman
4.
30.02
MVP
Cole R Miller
5.
30.17
MVP
Cameron R Morey
6.
30.95
MVP
Brian M Mcnamara
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:27.59
MVP
Samuel C Bruce
Anthony J Sarro
Evan Z Prible
Cooper H Swartz
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
1:58.22
MVP
Donovan R Kovalsky
Tyler M Swartz
Clark C Bayer
Cole R Miller
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:13.21
MVP
George S Schulte
Alexander M North
Matthew J Makin
Tyler M Swartz
2.
1:14.21
L
Colin L Walter
Evan C Poulos
Beckett Collins
Wilson Buttz
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:05.88
MVP
James M Piland
Jack A Klopson
Donovan R Kovalsky
Jack A Dupuis
2.
1:07.41
L
Brady C Quinn
Roberto J Wick
Luke Watson
Collin R Troy
 
Boys Medley 100M Relay 13-14
1.
59.19
MVP
Andrei J Zaitsev
Tj Heck
Andrew Baker
Clark C Bayer
2.
59.67
L
Sebastian Silvestro
Benjamin Scott
Ryan Dix
Danny R Quinn
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
1:56.75
L
Nithin Bagal
Jacob D Smith
Duncan C Proxmire
Nicholas Woltman
2.
2:09.27
MVP
Cameron R Morey
Brian M Mcnamara
Cole R Miller
Liam M Orr
 
Girls Free 25M 8&U
1.
19.43
L
Elisabeth Miller
2.
19.93
MVP
Helen C Milito
3.
20.22
L
Bianca P Watson
4.
20.88
L
Emily Reuther
5.
24.03
MVP
Alexandra K Myers
6.
25.69
MVP
Bianca Murphy
 
Girls Free 50M 9-10
1.
35.65
L
Katherine Alms
2.
36.17
L
Marina Watson
3.
37.19
MVP
Cassidy C Crowther
4.
39.11
L
Margit Crittenberger
5.
39.26
MVP
Jill M Humphreys
6.
43.35
MVP
Ginny L Grubbs
 
Girls Free 50M 11-12
1.
32.36
L
Campbell S Collins
2.
33.89
L
Muriel L Wallach
3.
33.94
L
Anna Deringer
4.
35.01
MVP
Katya E Zaitsev
5.
36.08
MVP
Lily M Palmerino
6.
36.22
MVP
Isabella D Vandamme
 
Girls Free 50M 13-14
1.
29.20
MVP
Gabrielle A Greszler
2.
29.29
L
Izzy Schone
3.
29.52
MVP
Juliana C Skopp-Cardillo
4.
30.65
L
Megan Craven
5.
34.46
MVP
Grace I Mcgee
6.
38.34
L
Gabriella Sanchez
 
Girls Free 50M 15-18
1.
29.30
MVP
Sheridan Phalen
2.
30.03
L
Emily Wallach
3.
30.22
MVP
Parker G Fulghum
4.
31.25
MVP
Elaina Phalen
5.
31.35
L
Maggie Bellaschi
6.
36.62
L
Kelly Owczarski
 
Girls Back 25M 8&U
1.
23.89
L
Elisabeth Miller
2.
24.01
L
Emily Reuther
3.
27.31
L
Bianca P Watson
4.
27.72
MVP
Ella M Prible
5.
27.75
MVP
Josephine R Cowen
6.
29.35
MVP
Bianca Murphy
 
Girls Back 50M 9-10
1.
39.57
L
Tessa Jones
2.
41.91
MVP
Cassidy C Crowther
3.
43.19
L
Katherine Alms
4.
43.83
L
Cleia Jones
5.
52.08
MVP
Monica B Morales
 
Girls Back 50M 11-12
1.
38.64
L
Anna Deringer
2.
38.88
MVP
Lily M Palmerino
3.
41.45
L
Kira N Thornton
4.
42.16
MVP
Elizabeth J Moorman
5.
43.03
MVP
Katya E Zaitsev
6.
45.76
L
Isabella E Scott
 
Girls Back 50M 13-14
1.
32.70
MVP
Emily M Makin
2.
33.47
L
Kate Walter
3.
35.13
MVP
Abby Dittman
4.
37.03
L
Addison O Collins
5.
38.55
L
Helena Swaak
6.
39.38
MVP
Olivia J Heck
 
Girls Back 50M 15-18
1.
30.19
MVP
Cassidy Bayer
2.
33.46
L
Izzy Schone
3.
34.51
MVP
Parker G Fulghum
4.
34.58
L
Emily Wallach
5.
37.51
MVP
Emma Jones
6.
43.37
L
Mary E Wall
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
24.88
L
Meredith Cadin
2.
26.31
L
Connelly Roberge
3.
27.65
L
Grayson Crittenberger
4.
28.06
MVP
Helen C Milito
5.
28.35
MVP
Josephine R Cowen
6.
32.21
MVP
Natalie Crowther
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
46.45
MVP
Abigail E Litonjua
2.
48.22
L
Margit Crittenberger
3.
48.95
L
Paige A Poulos
4.
50.26
L
Cleia Jones
5.
54.50
MVP
Miriam J Keller
6.
54.63
MVP
Nora A Hixson
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
44.81
L
Kira N Thornton
2.
45.54
L
Muriel L Wallach
3.
47.12
L
Isabella E Scott
4.
47.84
MVP
Isabella D Vandamme
5.
49.63
MVP
Caroline G Baker
6.
52.33
MVP
Saira A Nagda
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
37.25
MVP
Emily M Makin
2.
39.23
L
Megan Craven
3.
39.55
MVP
Olivia J Heck
4.
46.10
MVP
Abby L Adams
5.
47.78
L
Zoe E Myslewicz
6.
48.06
L
Lilly Hussein
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
38.28
L
Liliana Schone
2.
39.26
MVP
Elaina Phalen
3.
39.27
MVP
Taylor A Makin
4.
41.37
L
Helena Swaak
5.
45.90
MVP
Olivia M Johansson
6.
47.68
L
Kelly Owczarski
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
22.62
L
Connelly Roberge
2.
23.09
L
Grayson Crittenberger
3.
30.14
MVP
Natalie Crowther
4.
30.41
L
Maria Hallisey
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
17.20
L
Tessa Jones
2.
18.83
L
Marina Watson
3.
19.57
MVP
Abigail E Litonjua
4.
19.59
L
Chloe H Kowalczyk
5.
20.37
MVP
Ginny L Grubbs
6.
20.87
MVP
Samantha M Cowen
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
36.73
L
Campbell S Collins
2.
38.01
MVP
Caroline G Miller
3.
39.43
MVP
Elizabeth J Moorman
4.
43.95
L
Gabriella Sanchez
5.
46.98
L
Zoe E Myslewicz
6.
47.28
MVP
Caroline G Baker
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
32.38
MVP
Gabrielle A Greszler
2.
32.77
L
Kate Walter
3.
34.53
MVP
Juliana C Skopp-Cardillo
4.
35.72
L
Addison O Collins
5.
35.80
MVP
Abby Dittman
6.
42.88
L
Lilly Hussein
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
28.58
MVP
Cassidy Bayer
2.
33.19
MVP
Sheridan Phalen
3.
33.63
L
Maggie Bellaschi
4.
33.75
MVP
Taylor A Makin
4.
33.75
L
Liliana Schone
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:22.31
L
Elisabeth Miller
Emily Reuther
Bianca P Watson
Connelly Roberge
2.
1:31.64
MVP
Helen C Milito
Josephine R Cowen
Alexandra K Myers
Bianca Murphy
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:06.90
L
Campbell S Collins
Katherine Alms
Izzy Schone
Emily Wallach
2.
2:07.88
MVP
Katya E Zaitsev
Cassidy C Crowther
Juliana C Skopp-Cardillo
Cassidy Bayer
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:15.36
L
Tessa Jones
Margit Crittenberger
Marina Watson
Katherine Alms
2.
1:17.62
MVP
Cassidy C Crowther
Abigail E Litonjua
Ginny L Grubbs
Jill M Humphreys
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:10.20
L
Anna Deringer
Kira N Thornton
Campbell S Collins
Muriel L Wallach
2.
1:11.65
MVP
Lily M Palmerino
Elizabeth J Moorman
Caroline G Miller
Isabella D Vandamme
 
Girls Medley 100M Relay 13-14
1.
1:01.43
MVP
Abby Dittman
Emily M Makin
Gabrielle A Greszler
Juliana C Skopp-Cardillo
2.
1:02.46
L
Kate Walter
Megan Craven
Liliana Schone
Izzy Schone
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:10.85
MVP
Parker G Fulghum
Taylor A Makin
Cassidy Bayer
Sheridan Phalen
2.
2:20.91
L
Emily Wallach
Helena Swaak
Maggie Bellaschi
Addison O Collins