Thu, July 27, 2017

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.58
Moses F Wolf
WW
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
31.38
Benjamin W Farello
PT
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.81
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.75
Chase M Brown
T
Girls 15-18 50 Free
26.51
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.85
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Back
19.03
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Back
35.74
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
31.69
Emilee Ferrari
WC
Boys 15-18 50 Back
26.79
Ryan Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.49
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.35
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Breast
37.9
Jack B Tsuchitani
DR
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
34.11
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
33.9
Kayle * Park
O
Boys 8&U 25 Fly
17.92
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Fly
17.77
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.28
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.89
Jordan Buechler
R
Boys 15-18 50 Fly
26.06
Thomas Outlaw
CB
Girls 15-18 50 Fly
28.17
Cassidy Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
Rutherford at Sleepy Hollow Rec

Date:
July 15, 2017
Location:
Sleepy Hollow Rec
Course:
25 Meters
Scores:
214.0
Rutherford
202.0
Sleepy Hollow Rec
 
Boys Free 25M 8&U
1.
20.51
SHR
Nicholas Kirby
2.
22.28
RFD
John Burns
3.
24.53
SHR
Owen Quentin
4.
26.10
SHR
Diego Syar
5.
29.57
RFD
Seth Honeysett
 
Boys Free 50M 9-10
1.
34.87
RFD
David Faulkner
2.
36.95
SHR
Timmy Adye
3.
41.60
SHR
Drew Schrecker
4.
44.53
RFD
Evan Honeysett
5.
47.18
SHR
Adam Syar
6.
48.00
RFD
Jack Blacksburg
 
Boys Free 50M 11-12
1.
32.28
SHR
Patrick Kirby
2.
32.57
SHR
James E Milligan
3.
33.90
RFD
William Faulkner
4.
34.41
RFD
Griffin Brown
5.
35.82
RFD
Vincenzo Derosa
6.
40.28
SHR
Parker Rice
 
Boys Free 50M 13-14
1.
26.01
RFD
Aiken Do
2.
27.75
RFD
Niko Sanchez
3.
28.32
SHR
Andrew Dokken
4.
30.19
SHR
Aidan Baumann
5.
30.65
SHR
Aidan Grady
6.
34.75
RFD
Lars Greenlee
 
Boys Free 50M 15-18
1.
25.66
RFD
Colin Kent
2.
27.27
RFD
Joe Korn
3.
27.76
SHR
Trent Bailey
4.
28.81
RFD
William Thumm
5.
29.22
SHR
Connor Cromwell
6.
29.63
SHR
Jacob M Jafari
 
Boys Back 25M 8&U
1.
27.39
SHR
Parks Underdown
2.
34.43
SHR
Nicholas Kirby
3.
37.02
RFD
Jesse Raymer
 
Boys Back 50M 9-10
1.
41.22
RFD
Kai Sanchez
2.
42.50
SHR
Finnian Sample
3.
52.69
RFD
Jack Blacksburg
4.
55.97
SHR
Drew Schrecker
5.
57.62
RFD
Riley Deer
 
Boys Back 50M 11-12
1.
37.82
RFD
Tate Hoffman
2.
38.28
SHR
Benjamin Early
3.
39.47
SHR
Patrick Kirby
4.
49.91
SHR
Austin Allvin
5.
51.20
RFD
Dominic Reddick
6.
54.25
RFD
Michael Burns
 
Boys Back 50M 13-14
1.
30.56
SHR
Liam Redman
2.
33.93
RFD
Aidan Kane
3.
34.06
RFD
Gabriel Rupar
4.
36.69
RFD
Nikolas Miga
5.
37.12
SHR
Taner C Prestholdt
6.
37.44
SHR
Gavin L Prestholdt
 
Boys Back 50M 15-18
1.
31.56
RFD
Liam Kane
2.
32.32
RFD
Ryan Mclaughlin
3.
32.70
SHR
Andrew Early
4.
36.72
RFD
Patrick Calderon
5.
39.06
SHR
Owen Mccready
6.
43.75
SHR
Gary Grutzik
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
30.37
SHR
Brody Schrecker
2.
31.11
SHR
Diego Syar
3.
31.66
RFD
John Burns
4.
34.09
RFD
Wyatt Fegan
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
51.25
RFD
David Faulkner
2.
51.77
SHR
Finnian Sample
3.
52.25
SHR
Adam Syar
4.
55.25
SHR
Ryan Milligan
5.
1:04.96
RFD
Ian Ahn
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
45.06
SHR
Benjamin Early
2.
47.13
RFD
William Faulkner
3.
48.57
RFD
Griffin Brown
4.
51.60
SHR
Peter Grutzik
5.
55.87
RFD
Thomas Robertory
6.
1:04.22
SHR
Parker Rice
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
33.03
RFD
Aiken Do
2.
37.11
SHR
Aidan Grady
3.
37.31
SHR
Aidan Baumann
4.
40.02
SHR
Gavin L Prestholdt
5.
44.13
RFD
Nikolas Miga
6.
52.09
RFD
Lars Greenlee
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
35.62
RFD
Liam Kane
2.
35.99
SHR
Andrew Early
3.
36.06
RFD
Joe Korn
4.
38.38
RFD
Simon Grimes
5.
39.87
SHR
Owen Mccready
6.
40.47
SHR
Jacob M Jafari
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
53.65
RFD
Wyatt Fegan
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
18.55
SHR
Timmy Adye
2.
18.75
RFD
Kai Sanchez
3.
19.88
SHR
Ryan Milligan
4.
22.16
RFD
Riley Deer
5.
22.32
SHR
Eli Allvin
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
37.47
RFD
Tate Hoffman
2.
39.06
SHR
James E Milligan
3.
40.87
RFD
Vincenzo Derosa
4.
43.62
SHR
Peter Grutzik
5.
49.53
RFD
Thomas Robertory
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
28.97
SHR
Liam Redman
2.
29.57
RFD
Gabriel Rupar
3.
33.50
SHR
Andrew Dokken
4.
33.87
SHR
Taner C Prestholdt
5.
34.88
RFD
Aidan Kane
6.
35.60
RFD
Niko Sanchez
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
29.13
RFD
Colin Kent
2.
30.69
RFD
Ryan Mclaughlin
3.
33.02
SHR
Trent Bailey
4.
33.12
RFD
Patrick Calderon
5.
33.15
SHR
Connor Cromwell
6.
39.90
SHR
Timothy Bell
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:42.25
SHR
Parks Underdown
Diego Syar
Brody Schrecker
Nicholas Kirby
2.
1:53.87
RFD
Wyatt Fegan
Jesse Raymer
Seth Honeysett
John Burns
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
1:58.19
RFD
Tate Hoffman
Kai Sanchez
Aiken Do
Colin Kent
2.
2:03.45
SHR
Patrick Kirby
Liam Redman
Finnian Sample
Andrew Early
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:22.49
SHR
Eli Allvin
Ryan Milligan
Timmy Adye
Finnian Sample
2.
1:22.71
RFD
Kai Sanchez
David Faulkner
Riley Deer
Jack Blacksburg
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:11.00
SHR
Patrick Kirby
Benjamin Early
Peter Grutzik
James E Milligan
2.
1:12.72
RFD
Tate Hoffman
William Faulkner
Vincenzo Derosa
Griffin Brown
 
Boys Medley 100M Relay 13-14
1.
56.09
RFD
Aidan Kane
Aiken Do
Gabriel Rupar
Niko Sanchez
2.
59.03
SHR
Liam Redman
Aidan Grady
Andrew Dokken
Aidan Baumann
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:06.06
RFD
Simon Grimes
Joe Korn
Ryan Mclaughlin
Colin Kent
2.
2:10.65
SHR
Andrew Early
Owen Mccready
Trent Bailey
Connor Cromwell
 
Girls Free 25M 8&U
1.
21.45
RFD
Lyla Devlin
2.
23.58
SHR
Juliet Adye
3.
24.05
SHR
Anna Fitzgerald
4.
25.08
SHR
Isabel Allvin
5.
26.63
RFD
Maya Lindeblad
6.
29.66
RFD
Carleigh Devlin
 
Girls Free 50M 9-10
1.
40.53
SHR
Clare Reif
2.
41.12
SHR
Nicole Miska
3.
43.00
SHR
Caeli Mcintosh
4.
46.37
RFD
Maeve Stevens
5.
50.50
RFD
Sophia Robertory
6.
1:00.47
RFD
Elleanna Reddick
 
Girls Free 50M 11-12
1.
32.34
RFD
Caitlin Deer
2.
33.90
RFD
Lacey Vailikit
3.
36.37
SHR
Allison Adye
4.
38.34
RFD
Morgan Vailikit
5.
39.66
SHR
Maya Baumann
 
Girls Free 50M 13-14
1.
30.32
SHR
Sarah Hardy
2.
31.47
RFD
Genevieve Hoffman
3.
34.29
RFD
Lauren Faulkner
4.
36.81
RFD
Hannah Couch
5.
38.54
SHR
Joyce Ford-Lane
6.
39.28
SHR
Sarah Reif
 
Girls Free 50M 15-18
1.
30.25
RFD
Sofia Colombo-Abdullah
2.
31.20
RFD
Elise Kent
3.
31.78
SHR
Yuki Shibuya
4.
33.55
SHR
Kristin Hardy
5.
33.58
RFD
Megan Welther
 
Girls Back 25M 8&U
1.
23.91
RFD
Lucie Frank
2.
26.91
SHR
Louise Fitzgerald
3.
27.56
SHR
Sarah Kirby
4.
28.19
SHR
Kalyn O'Hara
5.
28.38
RFD
Eva Martin
6.
34.28
RFD
Carleigh Devlin
 
Girls Back 50M 9-10
1.
36.72
SHR
Emma L Redman
2.
50.00
RFD
Madeleine Devlin
3.
51.53
SHR
Emerson Feeley
4.
53.42
SHR
Megan Riehm
5.
58.03
RFD
Sophia Robertory
 
Girls Back 50M 11-12
1.
37.58
SHR
Annika Wentland
2.
37.94
RFD
Clara Do
3.
42.28
RFD
Clare Gunther
4.
43.28
RFD
Heather Calderon
5.
43.84
SHR
Bella Estramonte
6.
50.00
SHR
Anna Reif
 
Girls Back 50M 13-14
1.
36.57
RFD
Abigail Deer
2.
38.96
SHR
Renee Grutzik
3.
39.81
RFD
Lauren Faulkner
4.
40.00
RFD
Jocelyn Pham
5.
46.31
SHR
Joyce Ford-Lane
6.
53.25
SHR
Sophia Harvey
 
Girls Back 50M 15-18
1.
36.60
RFD
Elise Kent
2.
36.91
SHR
Jessica Early
3.
39.28
RFD
Claire Werrlein
4.
40.12
SHR
Annellie Freed
5.
40.63
RFD
Silver Harris
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
32.25
RFD
Lucie Frank
2.
33.33
SHR
Leah Dober
3.
33.81
SHR
Juliet Adye
4.
40.28
RFD
Eva Martin
5.
44.15
SHR
Isabel Allvin
6.
50.81
RFD
Kathryn Fegan
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
41.19
SHR
Emma L Redman
2.
54.27
RFD
Madeleine Devlin
3.
54.87
SHR
Katherine Mcgillicuddy
4.
57.40
SHR
Nicole Miska
5.
1:00.62
RFD
Abigail Moran
6.
1:00.87
RFD
Adelaide Frank
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
40.46
RFD
Clara Do
2.
44.00
SHR
Kaya Shibuya
3.
45.56
RFD
Caitlin Deer
4.
46.50
RFD
Rossella Thumm
5.
50.37
SHR
Anna Reif
6.
58.22
SHR
Maya Baumann
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
36.16
SHR
Sarah Hardy
2.
38.66
RFD
Abigail Deer
3.
46.25
RFD
Journalda Nice
4.
51.53
RFD
Hannah Couch
5.
56.16
SHR
Caeli Mcintosh
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
40.16
RFD
Audrey Do
2.
41.50
SHR
Anna Grady
3.
42.84
RFD
Megan Welther
4.
44.94
RFD
Corrine Brown
5.
45.55
SHR
Kristin Hardy
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
25.28
SHR
Kalyn O'Hara
2.
28.62
RFD
Lyla Devlin
3.
32.25
SHR
Sarah Kirby
4.
32.59
RFD
Maya Lindeblad
5.
39.53
RFD
Lea Grant
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
19.97
SHR
Megan Riehm
2.
22.49
SHR
Emerson Feeley
3.
22.63
SHR
Clare Reif
4.
23.22
RFD
Hailey Frieden
5.
24.91
RFD
Maeve Stevens
6.
34.69
RFD
Adelaide Frank
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
36.77
SHR
Allison Adye
2.
37.83
RFD
Lacey Vailikit
3.
38.50
SHR
Annika Wentland
4.
39.72
RFD
Rossella Thumm
5.
44.54
RFD
Heather Calderon
6.
45.66
SHR
Sarah Reif
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
37.38
SHR
Renee Grutzik
2.
37.70
RFD
Genevieve Hoffman
3.
39.25
RFD
Jocelyn Pham
4.
42.71
RFD
Journalda Nice
5.
1:00.13
SHR
Alina Cubeta
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
34.72
RFD
Audrey Do
2.
34.75
SHR
Jessica Early
3.
37.22
RFD
Claire Werrlein
4.
38.19
SHR
Anna Grady
5.
39.47
SHR
Yuki Shibuya
6.
41.01
RFD
Corrine Brown
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:36.46
SHR
Isabel Allvin
Anna Fitzgerald
Kalyn O'Hara
Juliet Adye
2.
1:40.34
RFD
Lucie Frank
Eva Martin
Carleigh Devlin
Lyla Devlin
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:06.72
SHR
Kaya Shibuya
Emma L Redman
Sarah Hardy
Anna Grady
2.
2:21.81
RFD
Clara Do
Madeleine Devlin
Genevieve Hoffman
Audrey Do
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:22.40
SHR
Emma L Redman
Nicole Miska
Megan Riehm
Clare Reif
2.
1:35.28
RFD
Madeleine Devlin
Maeve Stevens
Hailey Frieden
Abigail Moran
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:08.28
RFD
Caitlin Deer
Clara Do
Lacey Vailikit
Morgan Vailikit
2.
1:10.22
SHR
Annika Wentland
Kaya Shibuya
Allison Adye
Bella Estramonte
 
Girls Medley 100M Relay 13-14
1.
1:07.58
RFD
Lauren Faulkner
Abigail Deer
Genevieve Hoffman
Journalda Nice
2.
1:10.22
SHR
Renee Grutzik
Sarah Hardy
Sarah Reif
Joyce Ford-Lane
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:25.47
RFD
Claire Werrlein
Megan Welther
Audrey Do
Elise Kent