Wed, September 20, 2017

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.58
Moses F Wolf
WW
16.58
David T Bulford
L
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.9
Evan M Ingraham
O
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.85
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Back
19.03
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Back
35.53
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.49
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.92
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Fly
17.77
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Natalie Martin
AF
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:15.26
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
Lincolnia Park at Woodley

Date:
July 15, 2017
Location:
Woodley
Course:
25 Meters
Scores:
259.0
Woodley
159.0
Lincolnia Park
 
Boys Free 25M 8&U
1.
19.84
LP
Jonathan M Law
2.
21.51
W
Cooper L Keefer
3.
21.75
W
Benjamin R Pollack
4.
22.64
LP
Isaac Pinkley
5.
26.35
W
Liam E Lasmanis
6.
27.81
LP
Miles C Maravilla
 
Boys Free 50M 9-10
1.
32.95
LP
Lukas Wuhrer
2.
41.88
W
Samuel N Beuse
3.
41.96
W
Miles C Lasmanis
4.
49.52
W
Quin K Martin
5.
51.22
LP
Joseph E Beck
6.
1:02.65
LP
Alexander B Geyer
 
Boys Free 50M 11-12
1.
37.19
LP
Shreyan Mitra
2.
38.32
W
Sean T Maginniss
3.
41.76
LP
Shan Kolb
4.
41.94
W
Trey Fisher
5.
48.53
W
Cody A Yeatman
6.
48.72
LP
Ethan Jackson
 
Boys Free 50M 13-14
1.
28.90
W
Eliot J Frankovich
2.
31.02
LP
Alex R Lopez
3.
35.32
W
Patrick S Tingley
4.
40.13
LP
Alonzo Sanchez
5.
41.56
W
Joshua T Christieson
6.
56.03
LP
Micah Lam
 
Boys Free 50M 15-18
1.
26.63
W
Aaron R Tingley
2.
26.97
W
Austin D Byrd
3.
29.31
W
Daniel A Schmidt
4.
30.12
LP
Jordan A Adams
5.
32.68
LP
Anton Lefbom
 
Boys Back 25M 8&U
1.
28.96
W
Cooper L Keefer
2.
32.69
LP
Miles C Maravilla
3.
37.04
W
Jack G Lamonica
4.
41.74
LP
Oliver Best
 
Boys Back 50M 9-10
1.
44.65
W
Bradley W Mccall
2.
53.59
LP
John Kelly
3.
55.34
W
Samuel N Beuse
4.
55.54
W
Nicholas A Hopkins
5.
57.15
LP
Cody Velarde
6.
58.12
LP
Jack J Maravilla
 
Boys Back 50M 11-12
1.
45.47
W
Austin M Schmidt
2.
48.57
LP
Damian V Mcghie
3.
59.63
W
Cody A Yeatman
4.
1:02.18
LP
Jakob Mcelveen
5.
1:06.04
W
Hayden P Laboy
 
Boys Back 50M 13-14
1.
35.62
W
John R Cascella
2.
39.35
LP
Evan Silas
3.
52.91
LP
Alonzo Sanchez
4.
1:06.06
W
Patrick S Tingley
 
Boys Back 50M 15-18
1.
29.28
W
Aaron R Tingley
2.
35.06
W
Daniel A Schmidt
3.
35.10
W
Christopher D Pardo
4.
41.59
LP
Ethan S Pulket
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
32.59
W
Liam E Lasmanis
2.
40.87
W
Currin C Wilson
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
52.07
W
Nicholas A Hopkins
2.
1:01.47
W
Miles C Lasmanis
3.
1:01.53
W
Trey Fisher
4.
1:04.62
LP
Joseph E Beck
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
51.34
W
Austin M Schmidt
2.
51.93
LP
Damian V Mcghie
3.
1:01.66
W
Quin K Martin
4.
1:06.38
LP
Ethan Jackson
5.
1:07.31
W
Zachary K Schnur
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
41.31
W
John R Cascella
2.
42.18
LP
Alex R Lopez
3.
42.22
LP
William B Moore
4.
42.44
W
David C Graham
5.
47.01
W
Tyler J Byrd
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
34.50
W
Jason A Giroux
2.
40.56
W
Joseph M Canan
3.
42.49
LP
Conrad K Shartel
4.
42.78
W
Joseph D Frankovich
5.
45.53
LP
Anton Lefbom
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
27.37
LP
Isaac Pinkley
2.
29.09
LP
Jonathan M Law
3.
33.45
W
Benjamin R Pollack
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
16.94
LP
Lukas Wuhrer
2.
20.03
LP
John Kelly
3.
20.22
W
Bradley W Mccall
4.
26.13
LP
Cody Velarde
5.
29.16
W
Caleb R Hoover
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
43.25
W
Sean T Maginniss
2.
49.41
LP
Shan Kolb
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
35.84
W
Eliot J Frankovich
2.
37.09
W
David C Graham
3.
39.10
LP
William B Moore
4.
40.94
LP
Evan Silas
5.
44.69
W
Tyler J Byrd
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
30.41
W
Austin D Byrd
2.
30.81
W
Jason A Giroux
3.
32.69
W
Christopher D Pardo
4.
35.14
LP
Conrad K Shartel
5.
35.17
LP
Jordan A Adams
6.
44.56
LP
Ethan S Pulket
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:37.60
W
Cooper L Keefer
Liam E Lasmanis
Currin C Wilson
Benjamin R Pollack
2.
1:39.38
LP
Oliver Best
Miles C Maravilla
Isaac Pinkley
Jonathan M Law
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:08.75
W
Austin M Schmidt
Bradley W Mccall
Eliot J Frankovich
Aaron R Tingley
2.
2:11.94
LP
Shreyan Mitra
Lukas Wuhrer
Alex R Lopez
Jordan A Adams
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:23.22
W
Bradley W Mccall
Nicholas A Hopkins
Miles C Lasmanis
Samuel N Beuse
2.
1:29.18
LP
Jack J Maravilla
Joseph E Beck
John Kelly
Lukas Wuhrer
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:28.08
W
Hayden P Laboy
Austin M Schmidt
Sean T Maginniss
Cody A Yeatman
2.
1:28.09
LP
Ethan Jackson
Damian V Mcghie
Shreyan Mitra
Shan Kolb
 
Boys Medley 100M Relay 13-14
1.
1:08.38
W
John R Cascella
David C Graham
Eliot J Frankovich
Tyler J Byrd
2.
1:14.97
LP
Alonzo Sanchez
Alex R Lopez
Evan Silas
William B Moore
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:03.00
W
Aaron R Tingley
Jason A Giroux
Austin D Byrd
Christopher D Pardo
2.
2:40.88
LP
Ethan S Pulket
Anton Lefbom
Conrad K Shartel
Jordan A Adams
 
Girls Free 25M 8&U
1.
20.60
W
Maggie C Dickerson
2.
20.80
LP
Megan Murray
3.
21.03
W
Olivia E Graveline
4.
22.04
W
Dana H Buendia
5.
27.13
LP
Zoe Andonegui
6.
28.47
LP
Claire Anderson
 
Girls Free 50M 9-10
1.
36.36
LP
Morgan C Gary
2.
39.84
W
Tatem S Kline
3.
42.44
LP
Kathryn E Law
4.
42.69
LP
Isabell L Stadelhofer
5.
47.31
W
Amaya Belen Cozar
6.
48.57
W
Erin A Casey
 
Girls Free 50M 11-12
1.
33.96
W
Abigail H Mccall
2.
34.50
W
Helen M Frankovich
3.
36.88
W
Katharine J Harrington
4.
37.37
LP
Daniela I Mcghie
5.
37.81
LP
Maya Mann
6.
41.13
LP
Ecenur Yozgat
 
Girls Free 50M 13-14
1.
33.53
W
Lucinda V Olson
2.
34.54
LP
Paige Dillon
3.
34.81
W
Sophie A Maginniss
4.
37.18
W
Macie E Williams
5.
43.91
LP
Jasmine Mann
6.
51.84
LP
Nayana Barrantes
 
Girls Free 50M 15-18
1.
32.43
LP
Leana Sapp
2.
32.44
LP
Lennon Wuhrer
3.
35.22
LP
Sydney Wuhrer
4.
35.78
W
Paola E Zamora
5.
36.50
W
Ella M Kline
6.
39.63
W
Magdalena M Iglesias
 
Girls Back 25M 8&U
1.
23.69
W
Caitlin E Mccall
2.
29.32
LP
Gabrielle N Nepomuceno
3.
29.88
LP
Claire Anderson
4.
29.91
W
Dana H Buendia
5.
29.94
W
Eliza R Pollack
6.
30.56
LP
Josephine Mcelveen
 
Girls Back 50M 9-10
1.
43.41
LP
Morgan C Gary
2.
50.44
LP
Mia C Lopez
3.
52.78
W
Evelyn S Keefer
4.
57.18
W
Erin A Casey
5.
1:00.65
LP
Mia Andonegui
6.
1:07.22
W
Eudora R Neal
 
Girls Back 50M 11-12
1.
43.15
W
Sophia M Rodas
2.
43.31
W
Sophia E Hopkins
3.
52.35
W
Eliza A Harrington
4.
56.11
LP
Maria Wise
5.
58.24
LP
Caroline M Beck
 
Girls Back 50M 13-14
1.
40.59
W
Lucinda V Olson
2.
40.78
W
Sara E Giroux
3.
42.82
W
Mia G Velasquez
4.
45.73
LP
Theo Jenkins
5.
58.32
LP
Macy Best
6.
1:05.35
LP
Janelle Sanchez
 
Girls Back 50M 15-18
1.
36.97
W
Helen M Frankovich
2.
41.00
LP
Sydney Wuhrer
3.
46.22
LP
Sophia Mayer
4.
46.50
W
Camila Buendia
5.
51.63
LP
Jessica B Scheible
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
28.16
LP
Megan Murray
2.
28.53
LP
Gabrielle N Nepomuceno
3.
28.69
W
Sylvia R Dempsey
4.
32.94
W
Olivia E Graveline
5.
35.40
LP
Zoe Andonegui
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
56.55
LP
Mia C Lopez
2.
56.72
W
Evelyn S Keefer
3.
1:00.66
W
Amaya Belen Cozar
4.
1:02.80
LP
Shumvobi Mitra
5.
1:02.84
LP
Kathryn E Law
6.
1:13.76
W
Ava J Graveline
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
40.27
W
Samantha M Dell
2.
47.06
W
Sophia M Rodas
3.
48.09
LP
Daniela I Mcghie
4.
53.59
W
Katharine J Harrington
5.
55.74
LP
Bridget Murray
6.
56.19
LP
Macy Best
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
43.97
LP
Paige Dillon
2.
44.53
W
Sara E Giroux
3.
51.81
W
Jaiden M Johnson
4.
52.91
LP
Jasmine Mann
5.
55.09
W
Mia G Velasquez
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
47.22
LP
Nina Jenkins
2.
47.97
LP
Sophia Mayer
3.
50.19
W
Ella M Kline
4.
51.72
W
Magdalena M Iglesias
5.
52.31
LP
Aleyna Yozgat
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
28.76
W
Caitlin E Mccall
2.
32.07
LP
Rosa Wise
3.
35.32
W
Sylvia R Dempsey
4.
38.00
LP
Carolina Burke
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
19.41
W
Tatem S Kline
2.
22.46
LP
Shumvobi Mitra
3.
23.13
LP
Mia Andonegui
4.
30.12
W
Ava J Graveline
5.
30.94
W
Hadessah M Haggard
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
38.12
W
Abigail H Mccall
2.
38.71
LP
Maya Mann
3.
40.31
W
Samantha M Dell
4.
44.65
W
Sophia A Zamora
5.
53.03
LP
Bridget Murray
6.
1:04.96
LP
Maria Wise
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
37.65
W
Macie E Williams
2.
37.94
W
Sophie A Maginniss
3.
45.83
LP
Theo Jenkins
4.
47.12
W
Jaiden M Johnson
5.
1:07.09
LP
Caroline M Beck
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
36.51
LP
Lennon Wuhrer
2.
40.47
LP
Leana Sapp
3.
42.57
LP
Jessica B Scheible
4.
44.59
W
Paola E Zamora
5.
45.00
W
Camila Buendia
6.
48.50
W
Eliza A Harrington
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:32.62
W
Dana H Buendia
Maggie C Dickerson
Olivia E Graveline
Caitlin E Mccall
2.
1:38.94
LP
Claire Anderson
Zoe Andonegui
Gabrielle N Nepomuceno
Megan Murray
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:20.22
LP
Maya Mann
Morgan C Gary
Paige Dillon
Leana Sapp
2.
2:25.00
W
Samantha M Dell
Tatem S Kline
Lucinda V Olson
Ella M Kline
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:28.86
LP
Shumvobi Mitra
Mia C Lopez
Mia Andonegui
Morgan C Gary
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:09.47
W
Helen M Frankovich
Samantha M Dell
Abigail H Mccall
Sophia M Rodas
2.
1:22.75
LP
Bridget Murray
Daniela I Mcghie
Maya Mann
Ecenur Yozgat
 
Girls Medley 100M Relay 13-14
1.
1:12.12
W
Sara E Giroux
Lucinda V Olson
Sophie A Maginniss
Macie E Williams
2.
1:21.76
LP
Theo Jenkins
Jasmine Mann
Paige Dillon
Caroline M Beck
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:42.18
LP
Sydney Wuhrer
Nina Jenkins
Lennon Wuhrer
Leana Sapp
2.
3:03.42
W
Camila Buendia
Ella M Kline
Paola E Zamora
Magdalena M Iglesias