Wed, June 19, 2019

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.54
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.83
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.68
Ryan G Flickinger
HSC
Girls 8&U 25 Back
18.94
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 50 Back
34.67
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.28
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.91
Luke Campet
SS
Girls 8&U 25 Fly
16.98
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.71
Caroline R DeLuca
PH
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:13.90
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
Rolling Valley at Parklawn

Date:
July 22, 2017
Location:
Parklawn
Course:
25 Meters
Scores:
232.0
Rolling Valley
187.0
Parklawn
 
Boys Free 25M 8&U
1.
18.49
RV
Landen Matis
2.
19.06
RV
Luke Richardson
3.
22.12
RV
Nathan Arndt
4.
28.28
PL
Peter Thomason
5.
33.94
PL
Cian Shea
6.
34.17
PL
Griffin Brown-Vasquez
 
Boys Free 50M 9-10
1.
41.29
PL
Chaz Walker
2.
47.04
PL
Will Henderson
3.
49.06
PL
Noah Popp
4.
51.76
RV
Reginald Marson
5.
59.18
RV
Cooper T Bouton
6.
1:01.56
RV
Pierson D Taliaferro
 
Boys Free 50M 11-12
1.
34.37
RV
Cael Swensen
2.
34.96
RV
Maximus Cassella
3.
35.77
PL
Louis Molife
4.
38.13
PL
Nicky Vassev
5.
41.04
RV
Joseph Hildebrand
 
Boys Free 50M 13-14
1.
29.57
PL
Andrew Tran
2.
35.80
RV
Joseph Triolo
3.
40.18
PL
Owen Henderson
4.
40.31
PL
Christopher Huertas
5.
44.58
RV
Royce Marson
 
Boys Free 50M 15-18
1.
25.19
RV
Andrew Hale
2.
26.15
PL
Nathan Youmans
3.
28.18
PL
Daniel Allee
4.
28.68
PL
Garrett Downs
5.
28.70
RV
Ethan Terman
6.
30.35
RV
Samuel Acosta
 
Boys Back 25M 8&U
1.
29.50
RV
Michael Hildebrand
2.
31.77
RV
Sohan Arora
3.
33.21
RV
Benjamin Terman
4.
36.61
PL
Cian Shea
5.
39.28
PL
Peter Thomason
6.
42.39
PL
Griffin Brown-Vasquez
 
Boys Back 50M 9-10
1.
56.76
PL
Joe Liller
2.
57.60
PL
Noah Popp
3.
59.13
RV
Jude Cassella
4.
1:11.74
RV
Declan Kapp
5.
1:11.91
PL
Rex Johnston
6.
1:20.15
RV
Pierson D Taliaferro
 
Boys Back 50M 11-12
1.
41.94
PL
Noah Crozier
2.
43.03
PL
Andrew Allee
3.
43.41
PL
Joaquin Perez
4.
43.90
RV
Andrew Burns
 
Boys Back 50M 13-14
1.
40.88
RV
Ryan Metz
2.
41.29
PL
Christian Brown-Vasquez
3.
44.11
RV
Logan Hay
4.
50.40
PL
Finn Valenzuela
 
Boys Back 50M 15-18
1.
31.26
RV
Brendan Kapp
2.
32.79
PL
Kyle Johnson
3.
38.16
RV
Ethan Terman
4.
40.31
PL
Alek Rodriguez
5.
40.93
RV
Patrick Brock
6.
41.92
PL
Ryan Gallagher
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
27.06
RV
Landen Matis
2.
27.90
PL
Eli Crozier
3.
32.69
RV
Sohan Arora
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
56.94
PL
Chaz Walker
2.
58.08
RV
Declan Kapp
3.
1:14.52
RV
Reginald Marson
4.
1:15.37
PL
Rex Johnston
5.
1:41.72
PL
Paul Tremante
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
49.70
PL
Joaquin Perez
2.
51.58
PL
Nicky Vassev
3.
53.56
RV
Joseph Hildebrand
4.
53.93
RV
Cael Swensen
5.
55.21
PL
Owen Henderson
6.
56.02
RV
Royce Marson
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
40.71
PL
Christian Brown-Vasquez
2.
40.74
RV
Chris Jesten
3.
44.06
RV
Joseph Triolo
4.
56.62
PL
Joseph Mccann
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
34.14
RV
Brendan Kapp
2.
34.57
PL
Garrett Downs
3.
39.06
PL
Peter Smearman
4.
39.96
RV
Samuel Acosta
5.
41.95
RV
Joseph Burns
6.
54.06
PL
Rami Zubieta-Friedman
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
23.46
PL
Eli Crozier
2.
23.91
RV
Luke Richardson
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
24.62
PL
Joe Liller
2.
24.87
RV
Jude Cassella
3.
28.43
PL
Will Henderson
4.
46.34
PL
Paul Tremante
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
38.48
PL
Louis Molife
2.
40.82
PL
Andrew Allee
3.
41.07
RV
Andrew Burns
4.
48.67
RV
Maximus Cassella
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
29.49
PL
Andrew Tran
2.
37.67
RV
Chris Jesten
3.
40.11
RV
Logan Hay
4.
42.17
RV
Ryan Metz
5.
49.06
PL
Christopher Huertas
6.
57.08
PL
Finn Valenzuela
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
27.70
RV
Andrew Hale
2.
29.02
PL
Nathan Youmans
3.
31.15
PL
Daniel Allee
4.
34.74
PL
Kyle Johnson
5.
38.24
RV
Joseph Burns
6.
42.06
RV
Patrick Brock
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:27.61
RV
Luke Richardson
Sohan Arora
Nathan Arndt
Landen Matis
2.
2:02.84
PL
Peter Thomason
Griffin Brown-Vasquez
Cian Shea
Eli Crozier
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:10.38
PL
Noah Crozier
Chaz Walker
Andrew Tran
Nathan Youmans
2.
2:14.56
RV
Cael Swensen
Landen Matis
Chris Jesten
Andrew Hale
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:44.69
PL
Chaz Walker
Rex Johnston
Joe Liller
Noah Popp
2.
1:53.19
RV
Jude Cassella
Declan Kapp
Reginald Marson
Cooper T Bouton
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:15.15
PL
Joaquin Perez
Nicky Vassev
Louis Molife
Noah Crozier
2.
1:18.94
RV
Cael Swensen
Joseph Hildebrand
Andrew Burns
Maximus Cassella
 
Boys Medley 100M Relay 13-14
1.
1:11.66
RV
Ryan Metz
Chris Jesten
Logan Hay
Joseph Triolo
2.
1:20.13
PL
Christian Brown-Vasquez
Owen Henderson
Andrew Allee
Joseph Mccann
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
2:01.54
RV
Andrew Hale
Brendan Kapp
Ethan Terman
Samuel Acosta
2.
2:06.06
PL
Alek Rodriguez
Garrett Downs
Andrew Tran
Nathan Youmans
 
Girls Free 25M 8&U
1.
18.84
RV
Amanda Van Buskirk
2.
19.06
RV
Jemma Swensen
3.
23.02
PL
Indie Merrill
4.
26.44
PL
Miriam Popp
5.
27.08
RV
Chloe A Bridges
6.
28.33
PL
Angelina Alvarado
 
Girls Free 50M 9-10
1.
35.29
RV
Erin Terman
2.
40.41
RV
Audrey Burr
3.
41.02
PL
Tess Galway
4.
44.06
PL
Camila Perez
5.
52.84
RV
Olivia Branco
6.
1:10.09
PL
Lucy Horner
 
Girls Free 50M 11-12
1.
34.02
RV
Lily Swoger
2.
38.18
PL
Valeria Rojas
3.
39.64
RV
Ellery Link
4.
41.57
PL
Edina Tedros
5.
42.00
RV
Madison Campos
6.
43.90
PL
Ashley Altekar
 
Girls Free 50M 13-14
1.
31.87
PL
Carolina Brown-Vasquez
2.
33.21
RV
Tessa Swensen
3.
34.73
RV
Catarina Acosta
4.
35.59
RV
Trinity Kapp
5.
37.30
PL
Emma Liston
6.
37.94
PL
Hannah Snell
 
Girls Free 50M 15-18
1.
28.24
PL
Anna Shumate
2.
32.76
RV
Kateri Kapp
3.
34.83
RV
Audrey Wever
4.
35.84
RV
Taylor Brock
5.
37.71
PL
Nicole Huertas
6.
38.65
PL
Kate Billingsley
 
Girls Back 25M 8&U
1.
26.91
RV
Anna Mcdermott
2.
29.13
RV
Lillian Burr
3.
30.65
PL
Angelina Alvarado
4.
31.80
RV
Chloe A Bridges
5.
34.41
PL
Miriam Popp
6.
36.48
PL
Lydia Dabrowski
 
Girls Back 50M 9-10
1.
45.41
RV
Erin Terman
2.
47.02
PL
Ella Galway
3.
51.13
PL
Camila Perez
4.
51.93
RV
Felicity Swoger
5.
55.13
RV
Violet Evans
6.
1:19.20
PL
Esther Woodruff
 
Girls Back 50M 11-12
1.
43.10
PL
Isabella Vasseva
2.
47.37
PL
Eleanor Stenberg
3.
48.90
RV
Molly Mcdermott
4.
51.21
RV
Megan Link
5.
52.22
PL
Kaia Merrill
 
Girls Back 50M 13-14
1.
41.50
PL
Rachel Brill
2.
42.32
RV
Tessa Swensen
3.
42.62
RV
Trinity Kapp
4.
43.40
PL
Hannah Snell
5.
43.80
RV
Shannon Mcdermott
 
Girls Back 50M 15-18
1.
37.45
PL
Carolina Brown-Vasquez
2.
39.05
RV
Sophia Bailey
3.
41.08
RV
Taylor Brock
4.
42.12
RV
Kateri Kapp
5.
42.57
PL
Jessica Sheridan
6.
46.07
PL
Kate Billingsley
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
36.21
RV
Lillian Burr
2.
37.59
PL
Indie Merrill
3.
39.37
PL
Cw Johnston
4.
41.26
PL
Molly Horner
5.
44.31
RV
Rylee Williamson
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
51.67
PL
Tess Galway
2.
56.44
RV
Audrey Burr
3.
1:08.01
RV
Grace Kapp
4.
1:08.26
PL
Katie Thomason
5.
1:08.86
PL
Elise Eclarinal
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
50.16
PL
Isabella Vasseva
2.
53.34
RV
Ellery Link
3.
1:02.23
PL
Eleanor Stenberg
4.
1:02.91
RV
Megan Link
5.
1:06.38
PL
Kaia Merrill
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
41.38
RV
Catarina Acosta
2.
47.92
RV
Brigid Mcdermott
3.
48.76
RV
Audrey Swoger
4.
55.19
PL
Sarah Sheridan
5.
1:01.56
PL
Naomi Dabrowski
6.
1:02.93
PL
Ava Michelman
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
34.82
PL
Anna Shumate
2.
42.81
RV
Audrey Wever
3.
46.31
RV
Catherine M Hildebrand
4.
51.86
PL
Camellia Zubieta-Friedman
5.
53.28
RV
Macie Swensen
6.
53.74
PL
Alexis Fernandez
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
24.94
RV
Amanda Van Buskirk
2.
25.07
RV
Jemma Swensen
3.
26.37
RV
Charlotte Swoger
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
19.89
PL
Ella Galway
2.
20.87
RV
Felicity Swoger
3.
25.17
PL
Elise Eclarinal
4.
25.60
PL
Katie Thomason
5.
26.29
RV
Grace Kapp
6.
33.87
RV
Olivia Branco
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
40.07
RV
Lily Swoger
2.
43.78
PL
Valeria Rojas
3.
51.10
RV
Molly Mcdermott
4.
54.33
PL
Edina Tedros
5.
58.28
PL
Naomi Dabrowski
6.
1:03.75
RV
Madelyn G Taliaferro
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
35.73
RV
Shannon Mcdermott
2.
37.77
RV
Audrey Swoger
3.
38.68
PL
Zoe Mccann
4.
48.05
PL
Sarah Sheridan
5.
1:04.63
PL
Ava Michelman
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
36.64
PL
Rachel Brill
2.
40.17
PL
Nicole Huertas
3.
40.34
RV
Sophia Bailey
4.
41.81
PL
Jessica Sheridan
5.
48.69
RV
Macie Swensen
6.
48.99
RV
Catherine M Hildebrand
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:24.06
RV
Amanda Van Buskirk
Lillian Burr
Charlotte Swoger
Jemma Swensen
2.
1:49.37
PL
Miriam Popp
Angelina Alvarado
Grace Hettinger
Indie Merrill
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:18.19
RV
Lily Swoger
Erin Terman
Tessa Swensen
Kateri Kapp
2.
2:18.59
PL
Valeria Rojas
Ella Galway
Carolina Brown-Vasquez
Anna Shumate
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:27.32
RV
Erin Terman
Audrey Burr
Felicity Swoger
Grace Kapp
2.
1:29.50
PL
Ella Galway
Tess Galway
Katie Thomason
Camila Perez
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:21.31
RV
Lily Swoger
Ellery Link
Molly Mcdermott
Madison Campos
2.
1:22.75
PL
Eleanor Stenberg
Isabella Vasseva
Edina Tedros
Valeria Rojas
 
Girls Medley 100M Relay 13-14
1.
1:10.26
RV
Trinity Kapp
Catarina Acosta
Shannon Mcdermott
Tessa Swensen
2.
1:10.48
PL
Zoe Mccann
Carolina Brown-Vasquez
Rachel Brill
Emma Liston
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:32.81
RV
Sophia Bailey
Audrey Wever
Taylor Brock
Kateri Kapp
2.
2:40.97
PL
Camellia Zubieta-Friedman
Anna Shumate
Nicole Huertas
Alexis Fernandez