Sat, September 21, 2019

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.54
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.83
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.68
Ryan G Flickinger
HSC
Girls 8&U 25 Back
18.94
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 50 Back
34.67
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.28
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.91
Luke Campet
SS
Girls 8&U 25 Fly
16.98
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.71
Caroline R DeLuca
PH
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:13.90
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
Divisional Relays at Village West

Date:
July 12, 2017
Location:
Village West
Course:
25 Meters
Scores:
202.0
 Rolling Valley
166.0
 Commonwealth
164.0
 Village West
162.0
 Daventry
118.0
 Parklawn
86.0
 Pleasant Valley
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:25.33
RV
Landen Matis
Nathan Arndt
Tristan Curb
Luke Richardson
2.
1:29.00
DV
Owen Jones
Peyton Kasemsuwannakaeth
Eliyal Tabor
Radu Sandulescu
3.
1:38.07
V
Quincy D Barlow
Nathan Callahan
Daniel D Hall
Tanti C Tantevejakul
4.
1:59.96
CSC
Gavin Camargo Bell
JJ Mucker
Owen Williams
Keller Oswald
5.
2:01.65
PV
Quinn Zenyuh
Ethan Argenziano
Carter Norris
Bradley Shingler
6.
2:18.65
PL
Eli Crozier
Peter Thomason
Devin Jameson
Cian Shea
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:07.79
PL
Noah Crozier
Chaz Walker
Andrew Tran
Nathan Youmans
2.
2:10.58
DV
Zach Lesser
Brandon Lesser
Sterling Tilley
Mark Terrillion
3.
2:13.44
RV
Cael Swensen
Landen Matis
Chris Jesten
Andrew Hale
4.
2:13.50
CSC
Max Cotton
Mark Iacoletti
Victor Zangla
Ben Klipp
5.
2:21.22
V
Khuvituguldur Baterdene
Daniel Klapmust
Everett Voorhees
Martin Salamone
6.
2:31.27
PV
Thomas Pierson
T. Albert Cline
Garrett Bluntzer
Braeden Anderson
 
Boys Free 100M Relay 9-10
1.
1:12.58
DV
Evan Jones
Ivan Layerenza
Natan Tabor
Brandon Lesser
2.
1:19.34
V
Rowan Karki
Anthony O Bello
Henry S Pope
Daniel Klapmust
3.
1:21.09
PV
T. Albert Cline
Braden Norris
Peter Laiti
John Paul Argenziano
4.
1:25.05
PL
Joe Liller
Noah Popp
Gabriel Cervoni
Chaz Walker
5.
1:32.03
RV
Declan Kapp
Pierson D Taliaferro
Reginald Marson
Jude Cassella
 
Boys Free 100M Relay 11-12
1.
1:04.58
V
Leon A Porter
Nicolas Galarza
Owen Voorhees
Khuvituguldur Baterdene
2.
1:05.91
PL
Louis Molife
Joaquin Perez
Nicky Vassev
Noah Crozier
3.
1:06.02
CSC
Aidan Mockenhaupt
Carter Cole
Garrett Nicholson
Max Cotton
4.
1:13.82
DV
Ian Barber
Nahom Tabor
Jackson Rampton
Zach Lesser
 
Boys Free 200M Relay 13-14
1.
2:11.24
CSC
Owen Cotton
Colin Franciszkowicz
Bryce Nicholson
Victor Zangla
2.
2:13.84
DV
Evan Ponirakis
Mike Damiano
John Neumeyer
Sterling Tilley
3.
2:33.22
RV
Garrett McKenzie
Luke Weidenkopf
Joseph Triolo
Chris Jesten
 
Boys Free 200M Relay 15-18
1.
1:45.12
CSC
Caelyn Wathen
Ryan Burns
Christopher Veatch
Ben Klipp
2.
1:46.63
RV
Ethan Terman
Elias Griffin
Brendan Kapp
Andrew Hale
3.
1:55.36
PL
Daniel Allee
Peter Smearman
Kyle Johnson
Nathan Youmans
4.
2:05.96
DV
Mark Terrillion
Christopher Bush
Richard O'Connell
Benjamin Weina
5.
2:06.18
V
Joseph P Kriebel
Samuel K Bowers
Samuel Brown
Martin Salamone
6.
2:17.81
PV
Braeden Anderson
Samuel Graham
Thomas Kost
Joey Eatmon
 
Boys Medley 100M Relay 8&U
1.
1:44.68
RV
Tristan Curb
Landen Matis
Luke Richardson
Nathan Arndt
2.
1:46.94
DV
Owen Jones
Eliyal Tabor
Radu Sandulescu
Peyton Kasemsuwannakaeth
3.
1:57.82
PV
Carter Norris
Ethan Argenziano
Quinn Zenyuh
Bradley Shingler
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:25.07
DV
Evan Jones
Brandon Lesser
William Rampton
Ivan Layerenza
2.
1:32.88
V
Daniel Klapmust
Luis Ball
Anthony O Bello
Rowan Karki
3.
1:41.65
PL
Noah Popp
Chaz Walker
Joe Liller
Gabriel Cervoni
4.
1:51.40
RV
Pierson D Taliaferro
Declan Kapp
Jude Cassella
Reginald Marson
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:12.99
V
Owen Voorhees
Leon A Porter
Khuvituguldur Baterdene
Nicolas Galarza
2.
1:15.97
CSC
Max Cotton
Aidan Mockenhaupt
Garrett Nicholson
Carter Cole
3.
1:16.98
RV
Zachary McGowen
Cael Swensen
Andrew Burns
Maximus Cassella
4.
1:17.10
PL
Joaquin Perez
Nicky Vassev
Louis Molife
Noah Crozier
5.
1:22.81
DV
Zach Lesser
Nahom Tabor
Ian Barber
Jackson Rampton
 
Boys Medley 200M Relay 13-14
1.
2:27.19
CSC
Owen Cotton
Colin Franciszkowicz
Victor Zangla
Bryce Nicholson
2.
2:40.72
DV
Mike Damiano
Sterling Tilley
Evan Ponirakis
John Neumeyer
3.
3:01.20
RV
Luke Weidenkopf
Joseph Triolo
Chris Jesten
Garrett McKenzie
 
Boys Medley 200M Relay 15-18
1.
1:57.11
CSC
Ben Klipp
Ryan Burns
Douglas Baitinger
Christopher Veatch
2.
2:00.92
RV
Andrew Hale
Brendan Kapp
Elias Griffin
Ethan Terman
3.
2:08.68
PL
Kyle Johnson
Nathan Youmans
Daniel Allee
Peter Smearman
4.
2:20.53
V
Joseph P Kriebel
Martin Salamone
Samuel Brown
Samuel K Bowers
5.
2:24.00
DV
Mark Terrillion
Richard O'Connell
Benjamin Weina
Christopher Bush
6.
2:37.20
PV
Braeden Anderson
Thomas Kost
Samuel Graham
Joey Eatmon
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:26.59
RV
Jemma Swensen
Lillian Burr
Charlotte Swoger
Amanda Van Buskirk
2.
1:28.96
DV
Brianna Fleming
Elizabeth Wevley
Madeleine McCroskey
Pearly Kasemsuwannakaeth
3.
1:45.48
V
Anna M Blauser
Charlese C Barber
Lyla Asfahani
Abby E Blauser
4.
1:51.12
CSC
Claire Mucker
Danica Fox
Karalyn Egan
Holly Cotton
5.
2:02.90
PL
Angelina Alvarado
Miriam Popp
Madison Fargo
Indie Merrill
6.
2:04.85
PV
Morgan Palmer
McKinley Collins
Cecilia Cline
Shruta Nair
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:16.16
V
Natasha s Yotmanee
Yalguun Baterdene
Olivia Brown
Sadie Brown
2.
2:18.25
RV
Lily Swoger
Erin Terman
Tessa Swensen
Sophia Bailey
3.
2:19.71
PL
Valeria Rojas
Tess Galway
Rachel Brill
Anna Shumate
4.
2:20.96
PV
Adrianna Cline
Shloka Nair
Rachel Jacobs
Megan Malo
5.
2:21.06
CSC
Laura Baitinger
Anna Zangla
Hannah Mockenhaupt
Sydney Murillo
6.
2:27.37
DV
Virginia Weina
Elyse Arnold
Paige Kasemsuwannakaeth
Mia Damiano
 
Girls Free 100M Relay 9-10
1.
1:15.11
V
Natalia Galarza
Kaleigh M Naylor
Sadie McCandless
Yalguun Baterdene
2.
1:15.31
RV
Audrey Burr
Grace Kapp
Teresa Frasch
Erin Terman
3.
1:16.47
CSC
Abigail Baldree
Justine Vladyka
Kylee Oswald
Anna Zangla
4.
1:17.59
PV
Shloka Nair
Helena Zenyuh
Sophie Coyle
Kennedy Manella
5.
1:18.02
PL
Ella Galway
Tess Galway
Elise Eclarinal
Camila Perez
6.
1:19.49
DV
Kennedy Earnest
Maiyah Harvey
Sarah Grote
Elyse Arnold
 
Girls Free 100M Relay 11-12
1.
1:06.84
V
Kaylee N Williams
Mirah Asfahani
Katherine M Hall
Natasha s Yotmanee
2.
1:07.64
RV
Emma Tayman
Ellery Link
Madison Campos
Lily Swoger
3.
1:07.68
CSC
Sophia Beck
Evelyn Hicks
Nadia Iacolleti
Laura Baitinger
4.
1:09.94
PL
Isabella Vasseva
Eleanor Stenberg
Edina Tedros
Valeria Rojas
5.
1:10.14
DV
Jennat Benkhayat
Riley Walden
Grace Wevley
Virginia Weina
6.
1:17.88
PV
Adrianna Cline
Kameron Wachter
Alexandra Gemetta
Athina Gemetta
 
Girls Free 200M Relay 13-14
1.
2:17.53
RV
Catarina Acosta
Shannon McDermott
Trinity Kapp
Tessa Swensen
2.
2:23.49
DV
Lizette Terrillion
Yeva Nemchenko
Hannah Corbett
Paige Kasemsuwannakaeth
3.
2:27.44
CSC
Gracyn Roth
Paige Cole
Lilly FitzPatrick
Hannah Mockenhaupt
4.
2:28.79
PL
Zoe McCann
Emma Liston
Hannah Snell
Rachel Brill
5.
2:29.78
V
Cora Klimek
Pimm Kiatrungrit
Maya Brennig
Olivia Brown
6.
2:31.37
PV
Anna Sophia Cline
Isabella Graham
Katerina Gemetta
Rachel Jacobs
 
Girls Free 200M Relay 15-18
1.
2:09.66
PV
Morgan Stakel
Ainsley Miller
Madison Dill
Megan Malo
2.
2:15.18
CSC
Sydney Murillo
Greta Staton
Kira Flinn
Madi Flinn
3.
2:17.14
RV
Taylor Brock
Audrey Wever
Catherine M Hildebrand
Sophia Bailey
4.
2:26.12
PL
Nicole Huertas
Alexis Fernandez
Kate Billingsley
Anna Shumate
 
Girls Medley 100M Relay 8&U
1.
1:42.24
DV
Pearly Kasemsuwannakaeth
Elizabeth Wevley
Brianna Fleming
Madeleine McCroskey
2.
1:44.87
RV
Jemma Swensen
Ryleigh McGowen
Amanda Van Buskirk
Charlotte Swoger
3.
2:10.93
CSC
Kaylah Chamberlin
Holly Cotton
Claire Mucker
Karalyn Egan
4.
2:13.48
V
Fatima N Mutumanje
Abby E Blauser
Lyla Asfahani
Anna M Blauser
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:27.37
V
Kaleigh M Naylor
Sadie McCandless
Yalguun Baterdene
Natalia Galarza
2.
1:27.84
RV
Erin Terman
Audrey Burr
Felicity Swoger
Teresa Frasch
3.
1:28.13
CSC
Justine Vladyka
Kylee Oswald
Anna Zangla
Abigail Baldree
4.
1:29.87
PL
Ella Galway
Tess Galway
Katie Thomason
Camila Perez
5.
1:30.39
PV
Shloka Nair
Helena Zenyuh
Lilly Coyle
Kennedy Manella
6.
1:31.83
DV
Elyse Arnold
Maiyah Harvey
Kennedy Earnest
Sarah Grote
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:15.75
V
Katherine M Hall
Kaylee N Williams
Natasha s Yotmanee
Mirah Asfahani
2.
1:18.49
DV
Jennat Benkhayat
Olivia Tilley
Virginia Weina
Riley Walden
3.
1:19.41
CSC
Sophia Beck
Laura Baitinger
Nadia Iacolleti
Evelyn Hicks
4.
1:19.84
RV
Molly McDermott
Emma Tayman
Lily Swoger
Madison Campos
5.
1:22.03
PL
Eleanor Stenberg
Isabella Vasseva
Valeria Rojas
Edina Tedros
6.
1:29.78
PV
Alexandra Gemetta
Kameron Wachter
Adrianna Cline
Athina Gemetta
 
Girls Medley 200M Relay 13-14
1.
2:32.12
RV
Trinity Kapp
Catarina Acosta
Shannon McDermott
Tessa Swensen
2.
2:38.91
DV
Paige Kasemsuwannakaeth
Lizette Terrillion
Yeva Nemchenko
Hannah Corbett
3.
2:43.21
PV
Katerina Gemetta
Rachel Jacobs
Isabella Graham
Anna Sophia Cline
4.
2:45.07
V
Olivia Brown
Ella McCandless
Cora Klimek
Pimm Kiatrungrit
5.
2:48.82
PL
Hannah Snell
Zoe McCann
Rachel Brill
Emma Liston
6.
2:50.75
CSC
Hannah Mockenhaupt
Lilly FitzPatrick
Gracyn Roth
Paige Cole
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:27.06
PV
Megan Malo
Ainsley Miller
Morgan Stakel
Madison Dill
2.
2:32.88
CSC
Kira Flinn
Greta Staton
Madi Flinn
Sydney Murillo
3.
2:35.59
PL
Jessica Sheridan
Anna Shumate
Nicole Huertas
Alexis Fernandez
4.
2:36.00
RV
Audrey Wever
Catherine M Hildebrand
Taylor Brock
Sophia Bailey