Tue, November 21, 2017

Swim League Results

Schedules and Results

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.58
Moses F Wolf
WW
16.58
David T Bulford
L
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.9
Evan M Ingraham
O
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.85
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Back
19.03
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Back
35.53
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.49
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.92
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Fly
17.77
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Natalie Martin
AF
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:15.26
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Back to Schedules
North Springfield at Broyhill Crest

Date:
July 15, 2017
Location:
Broyhill Crest
Course:
25 Meters
Scores:
233.0
Broyhill Crest
169.0
North Springfield
 
Boys Free 25M 8&U
1.
20.72
NS
Indy Owings
2.
26.86
NS
Gabriel Tompkins
3.
27.31
BC
Trent Brundrett
4.
28.38
BC
Rodrigo Amurrio
5.
29.68
NS
Owen Armentrout
6.
33.00
BC
James Fitzwater
 
Boys Free 50M 9-10
1.
40.13
BC
Nate Doty
2.
43.40
BC
Aiden Gilbert
3.
43.42
BC
Zach Bogan
4.
43.75
NS
Finian Sweeney
5.
48.04
NS
Wyatt Sweeney
6.
53.40
NS
Jose Vera Puna
 
Boys Free 50M 11-12
1.
33.26
NS
Max Krause
2.
38.63
BC
Nick Fernandez
3.
43.64
BC
Joshua Contreras
 
Boys Free 50M 13-14
1.
31.31
BC
Jason Phan
2.
31.58
NS
Gabe Thayer
3.
34.39
NS
Michael Mendez
4.
35.56
BC
Cooper Wiley
5.
54.32
BC
Kevin Moya
 
Boys Free 50M 15-18
1.
28.79
BC
John Lesko
2.
29.41
NS
Alejandro Casquino
3.
29.55
BC
Jason Mueller
4.
30.96
BC
Ilya Marvich
5.
57.24
NS
Eddie Richardson
 
Boys Back 25M 8&U
1.
32.03
BC
Eli Mate
2.
33.28
NS
Owen Armentrout
3.
33.83
NS
Alberto Tolentino
4.
34.74
BC
Rodrigo Amurrio
5.
39.89
NS
Gabriel Tompkins
6.
43.72
BC
Camilo Sandoval-Moshenberg
 
Boys Back 50M 9-10
1.
48.99
BC
Nate Doty
2.
56.39
NS
Wyatt Sweeney
3.
1:05.15
BC
Otto Tune
4.
1:11.39
BC
Kevin Moya
 
Boys Back 50M 11-12
1.
44.73
NS
Andrew Batko
2.
48.98
NS
Xavier Johnston
3.
58.78
BC
Brian Meiser
4.
1:19.43
BC
Dylan Leonard
 
Boys Back 50M 13-14
1.
41.94
NS
Gabe Thayer
2.
42.99
NS
Ethan Ayers
3.
44.30
BC
Ryan Mueller
4.
48.21
BC
Cooper Wiley
5.
1:27.80
BC
Nano Ashkar
 
Boys Back 50M 15-18
1.
35.18
BC
Jason Mueller
2.
39.09
BC
Jacob Gushue
3.
39.59
NS
Lucas Bronstein
4.
1:20.22
BC
Loic Bernasconi
 
Boys Breast 25M 8&U
1.
29.74
NS
Indy Owings
2.
32.59
BC
Wyatt Balthis
3.
42.93
BC
Camilo Sandoval-Moshenberg
 
Boys Breast 50M 9-10
1.
56.06
BC
Levi Balthis
2.
57.15
BC
Willie Henry
3.
1:03.69
BC
Aiden Gilbert
 
Boys Breast 50M 11-12
1.
45.75
NS
Max Krause
2.
1:10.17
BC
Dylan Leonard
3.
1:10.93
BC
Peter Grandison
 
Boys Breast 50M 13-14
1.
39.50
BC
Taypar Dittaboot
2.
41.90
BC
Jason Phan
3.
46.20
NS
Ethan Ayers
4.
50.25
BC
Ryan Mueller
 
Boys Breast 50M 15-18
1.
39.13
BC
John Lesko
2.
39.83
BC
Jack R Lesko
3.
40.88
NS
Lucas Bronstein
4.
1:17.22
NS
Eddie Richardson
 
Boys Fly 25M 8&U
1.
27.43
BC
Wyatt Balthis
 
Boys Fly 25M 9-10
1.
21.31
BC
Willie Henry
2.
22.78
NS
Finian Sweeney
3.
25.50
BC
Levi Balthis
4.
29.43
BC
Otto Tune
5.
35.15
NS
Jose Vera Puna
 
Boys Fly 50M 11-12
1.
44.43
NS
Andrew Batko
2.
47.88
NS
Xavier Johnston
3.
1:01.82
BC
Zach Bogan
4.
1:02.52
BC
Brian Meiser
 
Boys Fly 50M 13-14
1.
32.97
BC
Taypar Dittaboot
2.
44.38
NS
Michael Mendez
 
Boys Fly 50M 15-18
1.
32.48
BC
Jacob Gushue
2.
34.25
NS
Alejandro Casquino
3.
34.30
BC
Ilya Marvich
4.
38.48
BC
Jack R Lesko
 
Boys Free 100M Relay 8&U
1.
1:50.70
BC
Wyatt Balthis
Rodrigo Amurrio
Eli Mate
Trent Brundrett
 
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:19.94
BC
Nick Fernandez
Nate Doty
Jason Phan
John Lesko
2.
2:22.48
NS
Max Krause
Finian Sweeney
Ethan Ayers
Alejandro Casquino
 
Boys Medley 100M Relay 9-10
1.
1:29.84
BC
Nate Doty
Levi Balthis
Willie Henry
Zach Bogan
 
Boys Medley 100M Relay 11-12
1.
1:25.47
NS
Andrew Batko
Max Krause
Xavier Johnston
Jonathan Mendez
2.
1:46.61
BC
Dylan Leonard
Nick Fernandez
Brian Meiser
Joshua Contreras
 
Boys Medley 100M Relay 13-14
1.
1:07.28
BC
Robert Martin
Jason Phan
Taypar Dittaboot
Cooper Wiley
 
Girls Free 25M 8&U
1.
24.00
BC
Camila Cifuentes
2.
27.61
BC
Raegan Rajala
3.
28.40
BC
Brooke Doty
4.
31.29
NS
Anna Balbuena
5.
34.04
NS
Bianca Castro
 
Girls Free 50M 9-10
1.
39.83
NS
Madalyn Dixon
2.
43.37
NS
Shelby Doyle
3.
53.82
NS
Emma Vera Puna
4.
1:12.82
BC
Chloe Bernasconi
5.
1:15.87
BC
Annie Fernandez
6.
1:16.34
BC
Charlotte Mincer
 
Girls Free 50M 11-12
1.
39.46
BC
Micaela Cifuentes
2.
40.58
NS
Mallak Labniouri
3.
42.93
NS
Madigan Rustia
4.
44.97
BC
Rashelle Guzman
5.
46.89
BC
Annabelle Sturm
 
Girls Free 50M 13-14
1.
36.40
BC
Julia Lesko
2.
36.62
NS
Beatrice Johnston
3.
42.08
BC
Monique Ramos
4.
44.40
BC
Nicole Contreras
 
Girls Free 50M 15-18
1.
32.72
BC
Mackenzie Wiley
2.
32.96
NS
Emily Pope
3.
34.44
NS
Rachel Neary
4.
36.47
NS
Katie Pope
5.
37.03
BC
Megan Meiser
6.
58.16
BC
Phebe Grandison
 
Girls Back 25M 8&U
1.
31.88
BC
Michelle Phan
2.
35.14
BC
Catherine Phillips
3.
37.73
NS
Anna Balbuena
4.
38.51
BC
Olivia Gilbert
5.
39.39
NS
Bianca Castro
 
Girls Back 50M 9-10
1.
46.31
BC
Kristin Phan
2.
1:05.26
BC
Camila Cifuentes
3.
1:07.11
NS
Emma Vera Puna
4.
1:38.33
NS
Marlena Valencia
 
Girls Back 50M 11-12
1.
48.63
NS
Keira Dalrymple
2.
50.99
BC
Hope Riester
3.
52.22
NS
Cecilia White
4.
1:00.66
BC
Annabelle Sturm
5.
1:07.68
BC
Rashelle Guzman
 
Girls Back 50M 13-14
1.
46.53
NS
Beatrice Johnston
2.
53.15
BC
Ishbel Neil
3.
1:00.55
BC
Nicole Contreras
 
Girls Back 50M 15-18
1.
38.27
BC
Mackenzie Wiley
2.
41.36
NS
Katie Pope
3.
42.07
BC
Meg Verhagen
4.
50.79
NS
Margaret Parker
5.
1:10.16
BC
Julietta Brissett
 
Girls Breast 25M 8&U
1.
32.03
BC
Charlotte Henry
 
Girls Breast 50M 9-10
1.
55.21
NS
Shelby Doyle
2.
1:16.92
BC
Grace Sprano
 
Girls Breast 50M 11-12
1.
54.65
NS
Mallak Labniouri
2.
54.98
BC
Zoe Bogan
 
Girls Breast 50M 13-14
1.
48.12
NS
Madisyn Dixon
2.
50.07
BC
Teagan O'Beirne
3.
51.28
BC
Julia Lesko
4.
53.19
BC
Zoe Greer
 
Girls Breast 50M 15-18
1.
47.58
NS
Emily Pope
2.
48.14
BC
Meg Verhagen
3.
49.13
NS
Margaret Parker
4.
50.25
NS
Abby Reynolds
5.
1:30.25
BC
Phebe Grandison
 
Girls Fly 25M 8&U
1.
25.53
BC
Michelle Phan
2.
27.73
BC
Charlotte Henry
 
Girls Fly 25M 9-10
1.
21.13
NS
Madalyn Dixon
2.
22.48
BC
Kristin Phan
 
Girls Fly 50M 11-12
1.
46.71
BC
Micaela Cifuentes
2.
51.17
BC
Hope Riester
3.
53.65
BC
Zoe Bogan
4.
58.44
NS
Madigan Rustia
5.
58.66
NS
Keira Dalrymple
 
Girls Fly 50M 13-14
1.
42.12
BC
Teagan O'Beirne
2.
44.19
NS
Madisyn Dixon
3.
45.06
BC
Zoe Greer
4.
45.22
BC
Olivia Findorff
 
Girls Fly 50M 15-18
1.
38.19
NS
Abby Reynolds
2.
39.90
BC
Megan Meiser
3.
42.99
NS
Rachel Neary
4.
56.86
BC
Ishbel Neil
 
Girls Free 100M Relay 8&U
1.
1:41.81
BC
Camila Cifuentes
Michelle Phan
Brooke Doty
Charlotte Henry
 
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1.
2:30.75
NS
Mallak Labniouri
Madalyn Dixon
Beatrice Johnston
Emily Pope
2.
2:33.68
BC
Micaela Cifuentes
Kristin Phan
Julia Lesko
Mackenzie Wiley
 
Girls Medley 100M Relay 9-10
1.
1:42.36
NS
Sabrina Khanna
Shelby Doyle
Madalyn Dixon
Emma Vera Puna
2.
2:08.79
BC
Grace Sprano
Kristin Phan
Catherine Phillips
Chloe Bernasconi
 
Girls Medley 100M Relay 11-12
1.
1:29.80
NS
Mia Mendez
Mallak Labniouri
Madigan Rustia
Cecilia White
2.
1:30.04
BC
Hope Riester
Zoe Bogan
Micaela Cifuentes
Rashelle Guzman
 
Girls Medley 100M Relay 13-14
1.
1:21.69
BC
Olivia Findorff
Julia Lesko
Teagan O'Beirne
Monique Ramos
2.
1:24.67
NS
Karida Tashakor
Madisyn Dixon
Beatrice Johnston
Keira Dalrymple
 
Girls Medley 200M Relay 15-18
1.
2:39.40
NS
Katie Pope
Emily Pope
Abby Reynolds
Rachel Neary
2.
2:42.09
BC
Mackenzie Wiley
Meg Verhagen
Megan Meiser
Zoe Greer