Sat, September 23, 2017

Swim League Results

League Records

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.58
Moses F Wolf
WW
16.58
David T Bulford
L
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.9
Evan M Ingraham
O
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.85
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Back
19.03
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Back
35.53
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.49
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.92
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Fly
17.77
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Natalie Martin
AF
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:15.26
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Saturday Meets (Meters) (Yards)
|
Individual Free
   Boys 25Y 8&U
13.90  
Roger Mcleod
M
1965-01-01
   Girls 25Y 8&U
14.59  
Janet Hu
MW
2004-07-24
   Boys 50Y 9-10
27.90  
Marc Hagen
WC
1976-01-01
   Boys 50Y 9-10
27.90  
Paul Busa
RP
1976-01-01
   Girls 50Y 9-10
28.26  
Leslie Swinley
HTM
1998-01-01
   Girls 50Y 9-10
28.26  
Tracey Rankin
RG
1987-07-01
   Boys 50Y 11-12
24.15  
Max Cruz
HRA
2014-07-19
at HRA
   Girls 50Y 11-12
25.50  
Tracy Rankin
RG
1989-01-01
   Boys 50Y 13-14
22.59  
Ben Lambert
HF
2011-07-09
at HRA
   Girls 50Y 13-14
24.77  
Tracey Rankin
RG
1991-01-01
   Boys 50Y 15-18
21.48  
Tommy Hallock
FMW
2016-07-16
at HRA
   Girls 50Y 15-18
24.59  
Tracey Rankin
RG
1993-01-01
Individual Back
   Boys 25Y 8&U
16.69  
John Paul Gonsalves
KG
2014-06-28
at KG
   Girls 25Y 8&U
16.70  
Rebecca Ottke
CH
1983-01-01
   Boys 50Y 9-10
31.73  
John Paul Gonsalves
KG
2016-07-09
at KG
   Girls 50Y 9-10
32.68  
Zoe E Dunn
HRA
2017-07-01
at HRA
   Boys 50Y 11-12
28.36  
Freddy Crawford
LG
2005-07-23
   Girls 50Y 11-12
27.59  
Janet Hu
MW
2008-06-21
   Boys 50Y 13-14
25.80  
Jon Ballard
T
1979-01-01
   Girls 50Y 13-14
28.60  
Mary Quinn
FH
1983-01-01
   Boys 50Y 15-18
24.67  
Tommy Hallock
FMW
2016-07-16
at HRA
   Girls 50Y 15-18
27.84  
Marshi Smith
CW
2000-01-01
Individual Breast
   Boys 25Y 8&U
19.10  
Steve Scannell
F
1974-01-01
   Boys 25Y 8&U
19.10  
Joe Spagnoli
DT
1978-01-01
   Girls 25Y 8&U
18.30  
Shari Witham
LB
1983-01-01
   Boys 50Y 9-10
37.20  
Marc Hagen
WC
1976-01-01
   Girls 50Y 9-10
36.96  
Alison Queen
KG
2005-07-09
   Boys 50Y 11-12
31.97  
Howe Wang
MW
2008-06-21
   Girls 50Y 11-12
33.40  
Debbie Bergman
WC
1978-01-01
   Boys 50Y 13-14
28.91  
Joel DeSatnick
HF
2010-07-17
at HRA
   Girls 50Y 13-14
31.65  
Jacqueline Clabeaux
G
2014-06-28
at HRA
   Boys 50Y 15-18
27.61  
Greg Clever
T
1984-01-01
   Girls 50Y 15-18
31.16  
Lauren Cornet
GF
1999-01-01
Individual Fly
   Boys 25Y 8&U
16.30  
John Paul Gonsalves
KG
2014-06-28
at KG
   Girls 25Y 8&U
15.06  
Janet Hu
MW
2004-07-24
   Boys 25Y 9-10
14.00  
Max Cruz
HRA
2012-07-19
at HRA
   Girls 25Y 9-10
14.29  
Kendall E Vess
CCH
2016-06-25
at HRA
   Boys 50Y 11-12
26.31  
Max Cruz
HRA
2014-07-19
at HRA
   Girls 50Y 11-12
26.84  
Janet Hu
MW
2008-06-21
   Boys 50Y 13-14
25.00  
Charles Thompson
O
1983-01-01
   Boys 50Y 13-14
25.00  
Jon Ballard
T
1979-01-01
   Girls 50Y 13-14
26.80  
Mary Quinn
FH
1983-01-01
   Boys 50Y 15-18
23.23  
Colin Stephenson
FX
2012-07-19
at HRA
   Girls 50Y 15-18
26.26  
Mary Quinn
FH
1985-01-01
Individual IM
   Boys 100Y 9-10
1:12.00  
Randy Burnett
SB
1968-01-01
   Girls 100Y 9-10
1:13.90  
Ingrid Hagen
WC
1978-01-01
   Boys 100Y 11-12
1:03.70  
Marc Hogen
WC
1978-01-01
   Girls 100Y 11-12
1:05.70  
Sheri White
B
1983-01-01
   Boys 100Y 13-14
59.10  
Keith Moon
NS
1978-01-01
   Girls 100Y 13-14
1:01.10  
Lisa Farris
LP
1983-01-01
   Boys 100Y 15-18
55.20  
Marc Hagen
WC
1983-01-01
   Girls 100Y 15-18
1:03.00  
Kristen Kornher
SHR
1983-01-01
Free Relay
   Boys 100Y 8&U
1:06.50  
Charles Thompson
Steve Newlove
Guido Gerlitz
Craig Lanois
O
1977-01-01
   Boys 200Y Mixed Age
1:43.80  
Patrice Sawicki
Grant Smith
Jon Ballard
Gibby Smith
T
1978-01-01
   Girls 100Y 8&U
1:06.74  
Lyndsay Delquadro
Jaclyn Benjamin
Meghan Ferguson
Carrie McCormack
OAK
1991-01-01
   Girls 200Y Mixed Age
1:50.00  
Debby Bergman
Ingrid Hagen
Lisa Fallon
Kathy Fallon
WC
1978-01-01
Medley Relay
   Boys 100Y 9-10
1:06.00  
Charles Thompson
Guido Gerlitz
Craig Lanois
Dan Hall
O
1979-01-01
   Girls 100Y 9-10
1:05.80  
Debby Bergman
Kim Watson
Cathy Bergman
Kerry Danisavage
WC
1976-01-01
   Boys 100Y 11-12
58.40  
Roger Russell
Roger Williams
Jim Dickson
Steve Mason
VW
1963-01-01
   Girls 100Y 11-12
58.71  
Jeannine Schloendorn
Kathryn Jobe
Meliss Fransen
Jenny Ramsdell
OAK
1991-01-01
   Boys 100Y 13-14
50.50  
Jon Ballard
Casey Lockard
Grant Smith
Jeff Clever
T
1979-01-01
   Girls 100Y 13-14
55.03  
Maggie Macedonia
Anna Macedonia
Sarah Levine
Kristina Massie
LG
2004-07-10
at KG
   Boys 200Y 15-18
1:41.31  
Drew Weber
Andrew Sargent
Michael Ambrose
Brendan Power
OKM
2016-08-02
at KG
   Girls 200Y 15-18
1:56.15  
Katy Hinkle
Kristen Beales
Katie Radloff
Ellen Boryan
DR
2004-07-03
at KG