Sun, August 20, 2017

The NVSL

League Sponsors

SIGN IN  
LINKS  
TEAMS  
HOME  
 
2017 League Leaders
 
Boys 8&U 25 Free
16.58
Moses F Wolf
WW
16.58
David T Bulford
L
Girls 8&U 25 Free
15.25
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Free
30.9
Evan M Ingraham
O
Girls 9-10 50 Free
30.32
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Free
26.09
Sean Conley
DR
Girls 11-12 50 Free
27.45
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 50 Free
24.94
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Free
27.57
Carolina L Zubler
T
Boys 15-18 50 Free
23.1
Thomas J Hallock
FMW
Girls 15-18 50 Free
26.24
Katie G MACK
HSC
Boys 8&U 25 Back
19.85
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Back
19.03
Charis Roundtree
VR
Boys 9-10 50 Back
35.53
Wiktor Wyszogrodzki
HS
Girls 9-10 50 Back
35.14
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 50 Back
30.81
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Back
32.07
Courtney M Watts
HS
Boys 13-14 50 Back
26.19
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Back
30.83
Emily C Gallion
AF
Boys 15-18 50 Back
26.49
Ryan M Soh
CB
Girls 15-18 50 Back
29.84
Cassidy Bayer
MVP
Boys 8&U 25 Breast
21.76
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 25 Breast
19.61
Elizabeth Bryan
IC
Boys 9-10 50 Breast
37.49
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 50 Breast
40.23
Maggie M O'Shaughnessy
HS
Boys 11-12 50 Breast
36.97
William "burke" Carroll
OAK
Girls 11-12 50 Breast
35.07
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Breast
30.63
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Breast
33.25
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 50 Breast
29.05
Leo Wang
VR
Girls 15-18 50 Breast
32.76
Jacqueline Clabeaux
G
Boys 8&U 25 Fly
17.92
Paul Yaroschak
DT
Girls 8&U 25 Fly
17.77
Emily C Radcliffe
PT
Boys 9-10 25 Fly
15.24
Garrison Cade
KR
Girls 9-10 25 Fly
15.16
Emma L Redman
SHR
Boys 11-12 50 Fly
29.36
Andrew C Eliason
VAC
Girls 11-12 50 Fly
30.22
Kathleen Modder
WC
Boys 13-14 50 Fly
25.88
Anthony Grimm
FO
Girls 13-14 50 Fly
29.8
Natalie Martin
AF
Boys 15-18 50 Fly
26.04
Andres J Alarcon
FS
Girls 15-18 50 Fly
27.88
Cassidy L Bayer
MVP
Boys 9-10 100 IM
1:15.26
Charlie Greenwood
DR
Girls 9-10 100 IM
1:16.41
Emma Redman
SHR
Boys 11-12 100 IM
1:06.14
Sean Conley
DR
Girls 11-12 100 IM
1:10.89
Victoria Valko
ML
Boys 13-14 100 IM
59.15
Anthony C Grimm
FO
Girls 13-14 100 IM
1:05.62
Anna Elizabeth Keating
VAC
Boys 15-18 100 IM
1:00.03
Peter G Makin
F
Girls 15-18 100 IM
1:03.27
Cassidy L Bayer
MVP
Boys Mixed Age 200 Free Relay
1:50.56
Jack B Tsuchitani
Charlie Greenwood
Sean Conley
Andrew C Meighan
DR
Boys 8&U 100 Free Relay
1:09.92
David T Bulford
Fernando J Meza
Cole T Deringer
Luca H Sanchez
L
Girls 8&U 100 Free Relay
1:12.51
Chiara Mizzo
Tara M Holmes
McKenzie L Cory
Annabelle S Francis
CB
Girls Mixed Age 200 Free Relay
1:55.96
Catherine L Hughes
Danielle M Hughes
Carolina L Zubler
Evie E Gieseman
T
Boys 9-10 100 Medley Relay
1:08.86
Wiktor Wyszogrodzki
Landon M Moore
Curan K Palmer
Philip A Tierney
HS
Girls 9-10 100 Medley Relay
1:08.71
Grace H Callahan
Aida H Young
Michayla L Eisenberg
Charlotte L Wilhite
O
Boys 11-12 100 Medley Relay
59.95
Andrew C Eliason
Owen O'Toole
Matthew Donald Schlueter
James Tyler Rushforth
VAC
Girls 11-12 100 Medley Relay
1:00.27
Kiera Johnson
Eli P Leonard
Maria G Alvarado
Caroline P Burgeson
CB
Boys 13-14 100 Medley Relay
54.25
Jeff Gerber
Aaron G Slabaugh
Nicholas Parker
John Schaefer
WC
Girls 13-14 100 Medley Relay
57.57
Olivia Brower
Dora Wu
Ulaina S Ahn
Skylar Tennant
ML
Boys 15-18 200 Medley Relay
1:46.02
Peter O Byman
Carter A Flint
Paul T Boyce
Chase M Brown
T
Girls 15-18 200 Medley Relay
1:59.68
Mary Kate * Reicherter
Kayle * Park
Eleanor J Ridgeway
Michaela * Morrison
O
 
Please support those that support us! The following businesses and organizations advertise on our web site. When visiting them, please tell them you saw their ad here. To view their web site, please click on the Sponsor's Ad.
SITE SPONSOR
LEADERS SPONSORS
HOME PAGE SPONSORS
LEAGUE INFO SPONSORS